Aj ked ma na to prezident nárok, považujem to za necitlive voči ľudom, ktorí žijú z ruky do úst. ALE aj takýto "preslap" ešte nediskvalifikuje Kisku ako prezidenta v porovnaní s Gasparkovicom, Meciarom, nebodaj Ficom...
Aj ked ma na to prezident nárok, považujem to za necitlive voči ľudom, ktorí žijú z ruky do úst. ALE aj takýto "preslap" ešte nediskvalifikuje Kisku ako prezidenta v porovnaní s Gasparkovicom, Meciarom, nebodaj Ficom...
Ty si Anti alebo Pantero???? Alebo vďaka pokrocilej hodine si si zabudol prepnut nick ??
Ty si presne príklad toho, ze rusofilov na SK musíme deliť minimálne dvoma :-DDD
Ach ty "technokrat"..., v 68' to bola agresia viacerých armád, ALE v 45' nás "oslobodili" iba Rusi, však???
Čarovný život jedného rusofila... ;o))
To ze Ukrajinci nemali vlastnu statnost ešte neznamena, ze to nieje plnohodnotný národ, svlastnym územím, jazykom a narodnymi symbolmi. Novodobe ukrajinske národné obrodenie začalo niekoľko desaťročí po tom našom slovenskom, čiže niekedy okolo roku 1860.
Ako tu uz bolo správne v diskusii poznamenane, s veľkou pravdepodobnosťou je to hra Orban/Putin, vzhľadom na niekoľko stotisicovu madarsku mensinu Zakarpatska. Aj nazi maďarské gardy sú financovane Putinom. Mame sa na co tešiť...
Jedinych extrémistov a fasistov, ktorí vyhľadávali konfrontaciu a násilie som videl tie decká z tzv. Antifa na cele so sociopatom Mihalym. Nacionalisti mali riadne ohlasenu demo aj trasu pochodu. Nesúhlasím so všetkými názormi nacionalistov, ale pokial bolsevici môžu stavať sochy takým chrapunom ako bol Bilak, no tak pokial domekracia na SK stále funguje, nacionalisti môžu vzdať hold 14.marcu.
To je mozno pravda, aj ked je to stale predmetom skumania historikov. Otazka hlavne je, ci to bola sukromna investicia (hlavne v pripade Forda-obdivovatela nacizmu a velkeho antisemitu), alebo to bola, ako ty hovoris USA podpora. Ford mal ucastiny vo fondoch velkych svajciarskych investicnych domoch, odkial boli investicie aj realizovane.
Zrovna tak ale ty zabudas na dlhorocnu predvojnovu spolupracu zssr/nemecko, kedy mali obe armady spolocne cvicenia, podielali sa na vyvoji novych zbrani, hlavne rychlopalnych. Spolupraca bola aj v hospodarstve. Toto vsetko podpisane a specatene na medzistatnej urovni. Zapad pomahal Hitlerovi prave preto, aby tohoto "politickeho novacika" si neosedlal stary vlk Stalin. Ako vieme, bola to chyba. Nic nie je cierno biele.
Nech tam aj pekne ostane. Jeho vysnivanemu Rusku sa zvacsilo uzemie a vdaka tomuto magorovi. Je to naozaj velmi perspektivna krajina, s transparentnym spravovanim spolocnosti a statu, ktora zacala budovat svetle zajtrajsky v podobe Rusko-azijskeho obchodneho spolku.
Drzim Ti palce a radim ti trochu vycibrit rustinu a ODLEP SI SLOVENSKU VLAJKU Z MASKACU !!!!
O Donbase, ako mieste kde vypukne civilizacny konflikt medzi Rusko-Ázijskym blokom a Zapadom uz písal harvardsky profesor Huntington v knihe Stret civilizacií 1995. Treba si prečítať, dosť zaujímavé...
Ukrajinci by si mali otvoriť oči a posluchnut konečne batusku Putina, ze nech neblbnú a nech sa pekne krásne vrátia domov do RaSSije. Tak si to myslel secret však? ;)
Co je na tom, ze Ukrajinci si chceli zvoliť svoju vlastnú cestu, to rusofanatikov vôbec nezaujíma.
Rusi postupne prenášajú konflikt do vnútrozemia UA. Minská mierova dohoda je krutou prehrou UA. Stratila Krym, stratila Donbas. UA vojaci sa na prezidentov rozkaz stiahli z Debalceva. Pri ustupe ich bolo 22 zabitych a 150 ranenych. Som zvedavý, ako dlho vydrží ešte mier v Mariupole, nakoľko separovia si uz brusia zuby povzbudeni necinnostou Západu. A teraz Charkov!!! SLÁVA UKRAJINE!!!
Myslíš Sloveniek? Ty SLOVAN!!!!
Chyba bola, ze civilizovany svet rezignoval na Krym a podhodili ho Putinovi. Donbas tak isto bol podhodeny vo falosnej predstave, ze si Západ kúpi mier a hlavne svoju rozmaznanú pohodu. Keby viac citali históriu, vedeli by, ze týmto sa to nekončí, ale naopak len začína. UA bola zradená v Minsku a doplati na to cela Európa!!!
Len prasatá a teroristi dokazu strieľať na ustupujucich vojakov. Pardon, po novom Milicionari...
Zirinovski, podpredseda Dolnej snemovne, čiže Štátnej dumy. Ustavná funkcia.
...aj tebe pekny den ;)))
Znovu upozornujem, boli to nesplnene predvolebné sľuby prezidenta Janukovica, co vyhnali do ulíc demonštrantov. Vyhral voľby aj na základe sľubu, ze podpise asociacnu dohodu s EU. Ďalšie smerovanie UA bola jednou z hlavných tém volieb. Volili ho ako Ukrajinci tak aj Rusi. Janukovic nakoniec musel cuvnut pred Putinom, nakoľko jeho vláda bola roky finančne dotovaná zvyhodnenou cenou za suroviny a bolo to viac ako 5 mld USD. Ako prví začali s násilím terorseparatisti, ked začali so zbraňami obsadzovat vládne úrady. Toto je pravda o pricine a dôsledku. Ďalej záleží na Putinovi ako sa k tomu postaví.
Len aby sa nezabudlo...!!! ;o))
So Zapadom mame spoločnú latinsko krestansku kultúru. Naše spoločenské zvyky a tradície vďaka R-U histórii patria na Západ. Vývoj od monarchii k demokracii bol dokonca u nás priamejsi ako v niektorých západných krajinách. Uhorsko pred rekatolizaciou bolo na 80% protestantské (protestantizmus je "produkt" čisto západný). Toto nemá s ruskou kultúrou nič spoločné. Ba naopak, orientovať sa civilizacne na Rusov by bolo niečo umelé a nefungujuce. Ved krach Východného bloku je toho dôkazom.
Jasne, takto môžeme ísť až k Adamovi a Eve a pravdu aj tak nezistis. Ale jeden rozdiel tam predsa je. Teritorialne konflikty v rámci Európy vždy boli, sú aj budú. ALE, vždy ked sa bojovalo s Ruskom o územie, vždy to bol zároveň aj boj o civilizacne hodnoty a kultúrne zaradenie. A to sa práve teraz deje na UA. Ukrajinci odmietli doktrinu Ruského sveta a bohužiaľ zaplatia za to zivotmi nevinných ľudí a asi aj stratov územia.
Veru nie mesi, inak to je. Lukasenkova uprimna naklonnost k Putinovi trvá aj na ďalej. USA ma stale dosť na haku. Nervozita medzi nimi začala, ked Putin začal realizovať svoju choru doktrinu "Ruského sveta". Do tohoto umelého konceptu spadá aj Bielorusko. Putin začal vyvíjať tlak na kontrolu BLR hospodárstva, kontrolu jeho ekonomiky. Dokonca začal infiltrovat silove zložky BLR, kremelskymi agentmi. A to sa uz nepáči ani Lukasenkovi.
Normálne s Ficom skoro v ničom nesúhlasím, ale mám obavu ze jeho vyjadrenie o veľkom konflikte je dosť reálne. A to len preto, ze Západ v Minsku zradil UA a podhodil ho Putinovi. Mnichov 38, bol tiež len začiatok pre Hitlera!!!
Zachyteny rozhovor v Minsku.
Lukasenko: Tak co, ako?
Porosenko: Nič moc, nedá sa mu (Putin) veriť, iba klame a zavádza.
Lukasenko: To je jasne, my všetci ako sme tu, to vieme. Všetci.
Podotýkam, Lukasenko-jeden z najbližších spojencov Putina. Bohužiaľ, ďalšie obete putinovho zverskeho režimu z Mariupola a Debalceva sú toho dôkazom...
Áno máš pravdu, veď to nevylučuje co som povedal. Je známe ze us army robí nabor hlavne medzi chudobnymi hispancami, cernochmi, pripadne tzv. rednecks z juhu a stredozapadu USA.
Dovolím si povedať že som dosť principiálny človek. Na druhej strane určite nie som hrdina a mám odpor k násiliu, takze naozaj neviem..., ísť do vojny je taký emocionalny stav, ze teraz to nikto nevie zodpovedne zhodnotiť. Napadnutie zo západu?? To je veľmi otázne co tým myslíš, ale to je ina diskusia o histórii.
Toľko o mne a co ty? Ustipacne by som aj ja vedel hodiť poznámku pod každý príspevok ;o)
Odporúčame