Áno, vojna v Gruzinsku začala útokom Gruzinskej armády, ako reakcia na postupne a nie zriedkavé nasilne separatisticke tendencie, ktore boli od 90. rokov podporovane a financovane Ruskom. Cieľ? Destabilizovat región, aby bol ľahšie ovladatelný.
Čečensko, ma inú kultúru, jazyk, históriu, náboženstvo, etnicitu. Za to aby boli súčasťou RF, ako ty píšeš, muselo zomrieť 100 000 ľudí a pól milióna ich utieklo.
Podnestersko, zhruba ten istý príbeh ako Osetsko v Gruzinsku.
Nahorny Karabach je podľa potreby Ruskom zivený a rozduchavany konflikt medzi Armenskom a Azerbajdzanom v zmysle hesla "rozdeluj a panuj "
Máš pocit, ze niekde som obhajoval US zahraničnú politiku?


