Poučenie z Mukačeva
Samozrejme ze o Pravom sektore si netreba robiť žiadne iluzie, ale jedným dychom je treba dodať, ze keby nebolo agresivneho suseda v podobe nenazraneho medveďa, no tak ludia typu " Pravý sektor" by sa nedostali k zbraniam. História je dôkazom toho, ze pokial slabší štát je napadnuty silnejším, no tak na svoju obranu je schopný využiť všetky dostupné zdroje, ako prepúšťanie trestancov z väzenia, dočasne spojenectva aj s inak politickými oponentmi (Fínsko pred wwII, Grécko počas wwII, atd...)
Ale vo výpočte teoretickych možnosti udalostí v Mukaceve mi chyba ešte zmienka o agentoch FSB, ktorí majú výbornú skúsenosť s rozvracanim susedných štátov s použitím kriminalnych životov( Dombas, Luhansk, Odesa, Krym, Podnestersko, Gruzínsko a kopec dalších...)