Putkan aj Hranol nechcu znižovat počty štátnych uradnikov - Obaja preto skončia v krachu štátu- citujem Dnes si přiblížíme plánovanou optimalizaci úřednického aparátu, kterou představila ruská vláda. Ta ve svém prohlášení uvedla, že má být provedena radikální reforma státních úřadů, která má za cíl redukci úřednických míst v oblastní administrativě od 1. července 2025, přičemž má být zvýšena efektivita institucí a zvýšeno ohodnocení těch úředníků, kteří na svých pozicích zůstanou. Reforma tedy ani podle oficiálně stanovených cílů nemá směřovat ke snížení výdajů, ty budou zachovány a pouze rozděleny mezi menší počet úředníků.
Připomeňme však, že se o podobné reformy ruská vláda snažila již v roce 2010, kdy mělo dojít ke snížení počtu úředníků o 20%, a v roce 2019, kdy byla plánovaná redukce o 10%. V obou případech ale reorganizace úřadů vedly ve svém důsledku ke zvýšení celkového počtu úředníků, a tak je tento stav nyní nejvyšší za celou historii Ruska.


