No tak sme videli zápas vraj Francúzsko - Chorvátsko....Píšem preto vraj, lebo ja som tam videl hrať africkú kolóniu vo francúzskych dresoch. Čiže nadpis by mal byť Africké Kongo - Chorvátsko 4:2. Prevláda vo mne úžas ako si kolonialisti aj dnes zabezpečujú svoj prospech. Najskôr to bolo, zlato, diamanty, ropa....a teraz pašeráctvo ľudí, ktorí chcú hrať futbal. Francúzi im odnesú do Konga zrkadielka, ceruzky, limpopo, trošku pitnej vody a pašeráci dovezú do Francúzska futbalové kone. Malo by sa j s týmto niečo robiť. Predsa nemôže súperiť s nimi Japonec alebo Kórejčan, ktorý musí spraviť 3 kroky pokiaľ Afričan len jeden. Alebo zaviesť povinné futbalové kvóty podľa obyvateľov. Čím mení štát ako Slovensko, tak by dostalo 10 hráčov zo Slovenského Konga a Francúzsko v počte väčšieho množstva obyvateľov len jedného čierneho z Francúzskeho Konga. Však aj Slovensko ako platný člen EU má právo si niečo v Afrike kolonizovať. Aby to neboli tí istí vydriduchovia.

