mozno doladovali utok na Moskvu
zajtrajsia slavnost v Moskve bude sledovanejsia udalost ako zvolenie noveho papeza vo Vatikane
mozno doladovali utok na Moskvu
zajtrajsia slavnost v Moskve bude sledovanejsia udalost ako zvolenie noveho papeza vo Vatikane
podla mna ide o truc podnik koli postoju EU k Slovensku co sa tyka energii z Ruska
ale mozno nieco dohodne s cinskym prezidentom ktory este nema v EU uplnu stopku... zatial
inak vazne mohol letiet cez Polsko - ktore mu suhlas udelilo a Bielorusko - ktore by urcite nemalo s tym problem
teda ja co sa tyka lietania pokial sa da let skratit, tak urcite by som si vybral tu najkratsiu trasu
myslis, ze potrebuje aby ho viedol duch?
lol a aku to ma vlastne vahu? odkedy nieco taketo spada pod starosti americkeho prezidenta?
nechysta sa premenovat aj Iran alebo ako tu pomylenypatriot Rusko nejako vhodnejsie?
to urcite
:DDDDDDDD
vypni sa prosim ta....
takto to vazeni dopadne ked sa niekto "aktivne" zapoji do debaty ako nastartovana motorova mys, pricom vobec nechape a nema ani cas si zistit na co vlastne reaguje. je uplne jedno aky argument mu date, ze napisete ze sa bavime o rokoch 2006 a 2009 atd.
velrybiemäso ti napise kolko milionov nas vtedy "ustretovost" Ukrajiny stala a ako sa to nas obcanov dotklo
ja hovorim jedno - hned by som progresivne zrusil dotacie statu na plyn aj pre domacnosti a podporoval nove zastabilizovane ceny pre energonosice garantovane EU komisiou. Tak to chce Brusel a pozaduje Ukrajina a o tom sa nediskutuje
vidim, ze s tebou e zbytocne debatovat dalej lebo debatu uplne odvadzas inym smerom. k veci nic nenapises len same nezmysly. a aj ked som ti uviedol k comu je moja reakcia tak ides rozpravat ked uz nevoes nic dobre povedat na Ukrajinu o MAdarsku alebo aj Martanoch
uplne odveci...pre mna len zbytocna starta casu a energie
zbohom
TY kvákaš dve na tri aj štyri na osem
ja som len napisal pre ole ako to bolo
a co urobil ten tvoj Dzurinda? no ved sa pochvalte konecne...
no vidim, ze si nielen hlupy ale este aj slepy a hluchy
co mas zase za problem? ja som vam sem dal spracovane informacie na osviezenie pamate ako to naozaj bolo, bez prikraslenia. ty si sem nic nedal len tu hubujes a pozadujes dokazy
to nie je ale moj problem ze trosku alebo az velmi nechapes co pisem aj ked to pisem slovensky
no daj ako nam v ustrety vysla Ukrajina v roku 2006 a v roku 2009 alebo teraz nedavno. A aj keby sa nedavny akt zo strany Ukrajiny este dal pochopit, tak ziadna vojna medzi Ruskom a Ukrajinou v roku 2006 a 2009 nebola
no lebo SDKU-DS na cele s tvojim Dzurindom situaciu predtym v roku 2006 nepodcenil a zariadil aby Slovensko bolo pripravene na podobny scenar
:DDDDDDDD
inak ked uz tak znovu male osviezenie pamate - uplne prva plynova kriza Slovensko postihla v roku 2006 koli sporu medzi Ukrajinou a Ruskom kedy bol premier Mikulas Dzurinda. Co urobil preto aby neskor v roku 2009 Slovensko nepostihla vacsia plynova kriza vdaka cinom Ukrajiny?
to len ze Smer nepripravil krajinu na podobny scenar... no lebo SDKÚ-DS na cele s Dzurindom Slovensko pripravili dopredu, tak ze Slovensko nijako nepripravili a pritom mohli potiahnut plyn zo zapadu tiez a diverzifikovat
treba vsetko si pripominat a opakovat si lebo poniektori prekrutia vsetko a z vinnika spravia obet
napriek tomu sme Ukrajine pomohli aj s reverzom plynu, aj s utecencami aj s vyzbrojou aj financne a humanitarne ale ziadna vdaka, skor naopak. Ukrajinsky velvyslanec ma tu drzost miesat sa do Slovenska a o Zelenskeho skoda reci. Ten sa pohada aj s trumpom aj ked potom ked vychladne zase pride naspat ako zmoknuty psik a bude hadzat nanho tie psie oci a daj Daj DAj DAJ
mas to samozrejme zase pomylene - pomozem ti osviezit pamat
Plynová kríza v roku 2009
Robert Fico ako premiér rokoval 13. januára 2009 v Kyjeve s ukrajinskou premiérkou Juliou Tymošenkovou o obnovení dodávok plynu.
Navrhol výmennú operáciu, pri ktorej by Rusko uvoľnilo malý objem plynu na Ukrajinu, ktorá by následne pustila rovnaký objem zo svojich zásob na Slovensko.
14. januára 2009 Fico odletel do Moskvy, kde sa stretol s vtedajším ruským premiérom Vladimirom Putinom, ktorý s návrhom súhlasil.
Ukrajina však dohodu odmietla, pričom Tymošenková tvrdila, že by od plynu odpojila veľké množstvo ukrajinských domácností.
Výsledkom rokovaní bolo, že Slovensko muselo aktivovať rezervné zásoby a hľadať alternatívne dodávky.
Táto kríza mala vážne ekonomické dopady na Slovensko, keďže dodávky plynu boli úplne prerušené na 12 dní
preco za rovnaku pracu dostanes v Rakusku vyrazne viac ako na Slovensku?
stale nam tvrdia, ze mame nizsiu produktivitu prace ale je zaujimave, ze slovak co robi v Lidl v Bratislave ked prejde cez hranicu a zamestna sa v rakuskom Lidl, tak ma vyrazne vyssi plat a rovnaku produktivitu prace
Fico moze v ramci konsolidacie rovno zrusit dotacie statu na energonosice, konkretne teda plyn pre domacnosti. a ked ho EU komisia este zagarantuje vdaka vyssim cenam a ceny na Slovensku porastu na rozdiel od platov a poniektorym neostane nic ine len mrznut v zime, tak aspon nech ich hreje pri srdiecku, ze sme tomu Rusku riadne nalozili a vytrestali ho
keby to bolo namne, tak vcera bolo neskoro a platime zapadne ceny za energie za plyn dodany zapadom a USA, hoc by bol aj rusky nakoniec
:DDDDDD
Odporúčame