priklad z praxe... jeden zamestnanec odide do dochodku ale na jeho miesto uz nikto nenastupi, naopak zanikne a vykaze sa ako uspora. Slovensky manazer dostane od zahranicneho investora pochvalu a premie a odmeny za usetrene miesto. samozrejme jeho agenda nezmizne len sa prerozdeli medzi ostatnych. Ich produktivita prace stupne ale plat nie. Budu radi ak dostanu aspon inflacne dorovnanie. a potom kdejaki "experti" a zamestnavatelia aby nemuseli zvysovat platy, budu neustale pouzivat mantru o nizkej produktivite prace. Preto vacsina sikovnych majstrov odisla na fusky do zahranicia uz davno lebo na slovensku mali "nizku produktivitu prace" ale stacilo prekrocit hranice a za to iste uz dostali uplne ine peniaze. Ceny za tovar a sluzby sa medzicasom vyrovnali, dokonca niektore veci stoja u nas viac ako v zahranici. je to proste fantasticke


