neskutocne ako su USSA arogantne
neskutocne ako su USSA arogantne
to bude 1,86236 USD / barel
📌 6) Menej agresívne štátne zásahy
Poľsko aj Maďarsko v minulosti dočasne znižovali dane alebo regulovali ceny.
Slovensko takéto zásahy robí minimálne.
Prečo má Slovensko často vyššie ceny palív než okolité krajiny?
📌 1) Vyššie dane
Spotrebná daň + DPH tvoria veľkú časť ceny.
Slovensko má v porovnaní s Poľskom či Maďarskom vyššie zdanenie benzínu aj nafty.
📌 2) Malý a koncentrovaný trh
Slovnaft je dominantný hráč – menšia konkurencia znamená menší tlak na znižovanie cien.
Menší trh = vyššie fixné náklady na liter.
📌 3) Rafinérske marže
V časoch, keď marže rastú, Slovensko to pocíti výraznejšie, pretože väčšina paliva pochádza z jednej rafinérie.
Analytici upozorňujú, že práve odraz marží bol dôvodom očakávaného zdražovania.
📌 4) Kurz eura voči doláru
Ropa sa obchoduje v USD.
Slabšie euro = drahšia ropa pre európske krajiny.
📌 5) Regionálne rozdiely v cenách ropy a dopyte
Keď cena ropy Brent výrazne kolíše (napr. pokles na ~60 USD alebo rast nad 100 USD), Slovensko reaguje rýchlo.
Krajiny s vlastnou ťažbou (napr. Rakúsko nie, ale Poľsko má veľké rafinérie a silné štátne zásahy) vedia ceny tlmiť.
ktory americky general alebo admiral dostane vyznamenanie za statocnost v boji, za tento presny zasah?
najprv nech MAAE urobi inspekciu v Izrahelli, tam nelegalne drzia okolo 100 jadrovych zbrani a material na vyrobu dalsich
a tiez List z Gazy... to by bolo uz ale skor na Roman z Gazy
dajte sem prauďáci aj List z Teheranu
tam tych obeti je daleko viac
idealny cas pomstit sa za NS1 a NS2
z americkych lietadlovych lodi by boli skvele koralove utesy
konecne by amici urobili nieco dobre aj pre prirodu
utok sa nestalal....Ukrajina si vymysla
tam nech pustia ropu banderovci
chvalabohu sa ziadnemu clovekovi nic zle nestalo
treba im tie lietadlove lode potopit.... nieco z orbitu by im tam mohli supnut rusi aj cinania
Opäť nič k vecí? Trolská klasika.
americky prezidenti su vasa uchylka....do toho ma netahaj
niektori hovoria malo ale mudro. ty si presny opak k nim
si ako taky nahodny generator nezmyslov
vidis, mali by rusom vlastne podakovat
utok sa nestal
retorika americkeho prezidenta je navlas rovnaka ako severokorejskeho vodcu Kima
cim dalej tym hlbsi suteren pre USSA
To kde na take tupoviny chodíte, že Iránci sa neboja útokov zo západu? Myslite tých co su v USA a EU? To je to iste ako keby ste napísali, že Ukrajinci žijúci v EU sa neboja útokov z východu. Strašne ideologické sračky poslednú dobu píšete.
no a mozno sa im to aj podari... potom bude "zabava" ked sa na zapad pohnu miliony utecencov
Odporúčame