Katarský premiér Mohammed bin Abdulrahman Al Thani v telefonáte s iránskym ministrom zahraničných vecí Abbasom Araghchim označil tento krok za eskalačný a za dôkaz, že Teherán nemá skutočný záujem o zmiernenie napätia či diplomatické riešenie.
Podľa jeho slov Irán namiesto toho „usiluje o poškodenie svojich susedov a snaží sa ich vtiahnuť do vojny, ktorá nie je ich konfliktom“.
odpoved AI na otazku, ci sa na uzemi Kataru nechadzaju nejake americke vojenske zakladne
Katar hostí jednu z najväčších amerických vojenských základní na Blízkom východe – Al Udeid Air Base, ktorá je centrom pre operácie USA v regióne.
Ale aaano mila Prauda, co ma Katar s tym, ze USSA z jeho zemia podnikaju vojenske tazenie proti Iranu?
beeee beeeee ovce, zeno prezuvajte a sláámu nechajte pre Ukrajinu

