My.sme tu stále boli a žili tisíce rokov cez nás iba prudili vlny národov,
Len staru generáciu historikov nepresvedčíš,
Slovania tu vždy žili,neprišli sem,prišlo sem iba pár kmenov ktoré splynuly,takisto ako Skýti,Kelti,Sarmati,
My.sme tu stále boli a žili tisíce rokov cez nás iba prudili vlny národov,
Len staru generáciu historikov nepresvedčíš,
Slovania tu vždy žili,neprišli sem,prišlo sem iba pár kmenov ktoré splynuly,takisto ako Skýti,Kelti,Sarmati,
+++
To by museli žiť s prírodou aby pochopili,prečo niekto chodí do hor,
Popravde povedané už mám takéto dedinské hádanice na háku,,vždy čakať kto čo zvýši kedy kde či to pojde atd,,z dlhodobého hľadiska som si zohnal hackerský dekodér s plávajucimi kodmi a mám to doživitne gratis plus satelitný motor a aj kodované programy mám zadara a už takéto veci neriešim hlavne koli vlastnému duševnému zdraviu,a kto vie počítať tak si zráta že do roka má náklady nazad a je za vodou,
Scaramuz,
Ved práve z toho mám strach nie že sa bojím svoje som si odslužil na čiarach,ale keby sa naozaj všetko zvrhlo na partizásdke boje ako po vojne ked banderovci utekali na západ,
Spokiehat sa na naše silové zložky že by to zvádli je oblasť scifi,
Zas by to ostalo na starých lebo mlad to pozná len z pc a tých farebných guličiek čo po sebe strieľaju,,
Ale byť v ostrej paľbe a v tme urobiť rozberku aj zberku sapíka do 10 sekund tam je treba už iných nefrajerov,
Cítim bud reumu v kostiach alebo blížiaci sa pruser ,lebo ráno som akurát posielal objednávky a mením malu zbrojnicu ,keby niečo,,tak k mojej rodine sa ani čert nepriblíži,
Priveľa čokolády asi škodí na mozog,dokazy máme denodenne na východ od nás,
Mochito,
Uber veľa chlastáš a píšeš voloviny,,/ podme si to rozobrať historicky keby,,,?,/
Druhá fronta bola rada že sa ako tak vobec udržala v Ardenách,keby to bolo podľa tvojho a nebodaj by sme teoreticky zmenili dejiny tak ti opíšem takto
Sovieti by držali vyčkávajucu taktiku a zaujali obranu,neutočili,,tým by odbremenili nemcov ktorí by presunuli ťažké pancierové divízie a letecké perute na západnu líniu,
A čo dalej,/?,taká msašinéria by rozdrvila druhý ftont ako ked stupíš na vajce,
No a potom by sovieti vo valčíkovom tempe prepochodovali až ku Gibraltaru cez vyčerpané štáty bez armády,
Páčila by.sa ti taká zmena dejín,?,
Nejdem sa vyjadrovať k ľudom čo píšu blaf typu Stalin a čo bolo pred a po druhej sv vojne,ani 68 rok,
Máj je vždy oslavou víťazstva nad fašizmom a držím sa toho,
Vzdávam uctu ľudom ktorí padli zato aby sme my mohli žiť a kto si toto nevie usporiaať v gebuli nemá sem čo písať íné bludy a miešať iné veci,
Každý slušný človek má vzdať uctu a tým čo padli,
A nemiešať iné veci
Bodka,
Ale ulienka má pravdu,,ja bývam na Gemeri teda v Malohohonte,som aj turista,geolog,jaskyniar,ochranár,teraz už má času veľa,,a fakt v dolinách neboka rádioaktivita z AE,len od 1400 metrov hore aj to iba určité časti uzemia nie suvislý spád,viac to chytili Tatry od severu,
A má pravdu v tom že oveľa viac mi detektor pípa v dolinách kde su ložiská grafitu a uránu,rudné žili železa,medi,drahých,kovov,zlata, čierneho kremena čo mi doteraz nevie nikto objasniť na jednom mieste,unikát,vypadá to ako spád meteoritu a je 150x rádioaktívnejší ako okolie,takisto zrudnenia maju viac ridioaktivity,preto sa tu aj u ľudí vyskytuju vzácne choroby nie bežné,len sa o tom verejne nepíše,
Aj vdaka ťažkým kovom a vzácnym žilám kyanidu,arzénu,titánu atd,celá periodická tabuľka,,
Popapuli
Asi nevieš,áno tajili to novinárom ale všetkých ľudí z toho uzemia evakuovali okamžite preč,behom pár hodín boli všetci preč,,
Teraz sa nám tu premávaju zamorené konvoje NATO a všetci ste ticho,
Stan
Tebe je ľuto že humanitne nerozstrieľali fašisti aj civilistov na Kryme,,?,,,
Na Slaviansk nikdy nezabudnem ani na tu dámu v červenom na zemi,,
Tí ľudia budu sudiť ukrajinských fašistov,aj takých ako ty,
Veru tak to nie je iba o zemetrasení,
Zničili sme si Zem,tak nám to vracia teraz ona,,kto sleduje počasie aj u nás vie o čom píšem,
21
Skus porozmýšľať kam by potom smerovala celá EU ak by padli gréci,?,,
Keby nemali euro tak by sa nimi nik nezaoberal,,,radšej nechaju padnuť 1 veľku banku a vyhlásia krach ale ak pustia grekov,tak sa celá EU rozpadne,
O2H
Vieš ja som tiež nemal dať ako vedieť domov čo sa stalo ,celý týžden sa nedalo nikam dovolať a zatrhli sa vychádzky,,
A tomu pripisujem že matka dostala rakovinu,bola zdravoťáčkou v Tatrách a vozili im tam sovietskych vojakov,,lenže nie služiacich u nás,,a nič im nepovedali,no a to sa mi odvážila povedat až po 89 roku,
O2H
Nereagoval som na teba,ale na tu propagandu,,
Teraz sa po xyz rokoch dozvedáne všelijaké veci z oboch strán čo sa utajovali,doteraz
Ved som ti napísal že som služil na čiare vtedy,,ber do uvahy roky,systémy,studenu vojnu,nepriateľstvo,,jednoducho boli to iné roky,neexistoval internet,ako som písal počuvali smee rádiá zo západu a porovnávali zo sveta a od nás no a ked lampasáci začali behať po skladoch tak se už vedeli že je to pravda,,tuším že naši to postili do správ až po 1 máji aby išli ľudia do ulíc,
Neurobili žiadne chyby,dostali rozkazom,to čo museli robiť,,,
Najprv si preštudujte historiu ako prečo a potom sa vyjadrujte,,najprv si nalinkujte čo znamená slovo rozkaz a príkaz,
Veľmiprekvapený
Neviem či si vtedy videl tie zábery,nemecká tela tam dávala nahrávky z vrtulníka,celé týždne iba sypali vrecia cementu rovno do stredu budovy kde bol reaktor a zvonka to zahrnali buldozery,,ani čert nevie ako to tam zahádzali,potom im to samozrejme začalo praskať cca 15 r dozadu im znova pukla celá stena,vtedy tam pustili robotické kamery,pretože je dosť vážny stav že nikto vlastne nevie čo sa vo vnutri reaktora deje aj teraz pretože stále vykazuje aktivitu aj radiačnu aj teplotnu,takže niečo tam prebieha,ale nikto nevie čo,,
Dosť by ma to zaujímalo či nemáme náhodou očakávať ešte aj repete,,,
Preto je ten tvar sarkofágu kadejaký,tie rozmery nie su rovnaké na každej strane,
Netáraj vtedy som s 20chlapmi služil na Nemeckej čiare a večer sme vždy počuvali Bbc , Slobodnu či Hlas Ameriky,kto chcel vedel si nájsť info,tak ako aj teraz,lenže prvý den po výbuchu sme tomu akosi nechceli veriť až ked sme museli vybrať merače a každý dostával balík tabletiek a začali nás niečím očkovať tak sme vedeli že je to pravda,
Aj v Usa,Nemecku aj Madarsku veľakrát došlo k uniku radiácie len sa o tom nekecá nahlas,
Je to tragédia z ktorej sa treba ponaučiť nie okecávať,stať sa to mohlo hocikde a hocikomu,
6,cm,?,no ani do chlieva by som nedal,,,ale máš pravdu presne takto sa to robí,učinnosť potom takmer žiadna,príde na rad výmena okien,zateplenie prízemia,pivníc a podobné hluposti lebo každý dodávateľ sa musí nabaliť a postaviť si svoje menšie chatky na Bahamách,,
Zmysel tieto veci maju ak sa robia rozumom nie len ziskom,zateplenie tenšie ako 200 už smernice nepovoluju,lenže kto to sankcionuje,,?,,a potom je ten barák pod termokamerou takmer taký istý nepodarok ako predtým,
No nejaké byty sa postavili,iná vec je že pri dnešných sociálnych istotách su tie novostavby takmer všade prázdne okrem Bratislavy,len ich neukazuju,Mestečká a mladí bez roboty,l,,,,čo viac dodať kam to speje,
Nič proti ale takéto inovovanie isto zožeru dochodcovia v bytovkách tí si potrpia na farbe a vzhľade,vlastná skusenosť z malého sídliska
Potom som hodil papiere z 94 roku kedy mali byť všetky byty odpojené lebo elektroinštalácia bola detto,teraz maju tie bytovky 50 rokov,a každý elektrikár dáva od nich ruky preč,zbytočne im vravím že v prvom rade
Sa musia prerobiť z vnutra inak je všetko len vonkajšia plastika kým nezhoria,,
Bohužiaľ celé Slovensko hlupne,
Odporúčame