Tiež dufam že rusáci poženu až do Atlantiku tu bandu darmožráčov,,,
Tiež dufam že rusáci poženu až do Atlantiku tu bandu darmožráčov,,,
Navil
Veľmi dobrý príspevok,krátky,jasný,výstižný,
Škoda že sa nedá dopísať celý aby aj troll pochopil
usporne su blbost uz koli decku by som ich nekupil aby neschytalo tazke kovy ked pukne,
kup si Ledkove svetla a mas klud,nevypinat a pojdu ti 15 rokov aj viac,
spotreba,ako v standby rezime,
atd
a jedno dopravne lietadlo spali viac paliva a spapa viac kyslika pri jednom prelete ako vsetky auta na Slovensku do mesiaca,ale to akosi nikomu nevadi,,???:::
to je fakt,cele Slovensko nakupilo usporne ziarovky,zatepluju sa panelaky.pomaly nikto nekuri plynom,spaluje sa hnoj hlavne v dolinach a vecer ide clovek skapat bez kyslika,,znizuje sa spotreba vody o 50% oproti r 89.a vysledok..???::.
nepoznam nikoho kto by mi povedal ze ma o 50% viac usetreneho na byvani rocne,.oproti starym cenam.pan Bruselblbec a jemu napodobni by mali pobudnut medzi ludom pospolitym tak rok dva a dokazat prezit z ich prijmov,,,jooj to by potom bolo veselo,
veru R zamenit za B a sme v rovnakom H ako predtym ak nie vo vecsom,
aj ja som chcel mat kliunejsi zivot v strednom veku a kludne sa vozit,ale ako vidim asi znovu budem zhanat portiaka ako som mal pred rokmi,hlavne koli bezpecnosti,vlastnej,vtedy som mal 450 koni.za 4, 5 sekundy 100 za 9 s,200 vaha 1200 kg.a samozrejme zadny nahon ,
budem sice vyzerat blbo ako chren co mu dr,,,, v hlave ale aspon v klude..
holt navrat zaslych cias,
CRATOS38
Vsetko je mozne nehadam sa,ale nieco tam potom s tvoji autom nie je ok,normalne sa toto nedeje,preto su brzdne obmedzovace na zadne brzdy,koli tomuto,nielen koli smyku,.musel by som vidiet cely brzdovy system inak nie,
ak si niekedy rozoberal zadne kotuce dak defakto mas tam bubnove brzdy,kazde auto ich ma vo vnutri kotuca mas rucnu brzzdu robenu ako kotucovu,to je istota ze keby ti zlyhal cely system tak lankom to poooomaly dobrzdis,nie ze odrapis,na osobakoch,
skus povedat technikovi nech ti pozrie rucnu brzdu vo vnutri kotuca ako je opotrebovana,ta sposobuje to piskanie co si pisal inde,ked je zatiahnuta a primrzne ku kotucu vo vnutri,
bubnove brzdy zvladaju do urcitej teplotnej zataze potom su to dost nevypocitave zbrane hlavne v kopcovitom terene,dalsia vec je aj vaha auta atd,
urob skusku a kup si sam sadu brzdovych platniciek pre vyssie namahanie su inak farebne odlisene a daj si tie namontovat co to urobi,
toto je len jedna z veci za ktore sme nehrkali na namesti,,
zial vtedy sme mali iluziie ,teraz zostali len....
ale no,,
akosi sa zabude ze japonci hromadne kopirovali takmer kazdu nemecku novinku od 84 roku co vysla,nemcov z toho islo porazit a nezmohli nic.doteraz jazdia este tie vozy,vsimnite si opel omegu,astru a vectru a vedla postavte nissany z 80 a 90 tych rokov .uplne totozne tvary,motor,vybava v japoncoch este vyssia,a spotrebu mali mensiu a este boli o 800 mariek lacnejsie tak sa predavali ako cerstvy chleba,
takze nic nove pod Slnkom,
elektronika a auto,,
malokto vie ze nie japonci ale europsky dovozca v 80 tych rokoch presadil aby boli prve pc v japonskych autach,sami japonci predavali auta doma bez pc systemov,a dlho ich nechceli,
je to sice pekne ked to funguje,ale otazne je naco to komu pomoze ked sa nam tu kvasia soferi s kupenymi papiermi,potom dakujem pekne ked ma taky vol odstreli z cesty lebo ma jeeeeepa a jepe mu za volantom z toho,
skor by mali pritvrdit zakazom akejkolvek komunikacie s vynimkou gps,ziadne telefony ani cez parove zariadenia,atd toto odputava od jazdy a znizuje popzornost,
a autoskoly su kapitola sama o sebe dnes,
KOB
čítal som registroval,nevyjadroval,može to byť ešte dosť zamotané,teraz je svet na nože nielen východ západ ale hlavne extrémisti a dobre vieme že žoldák pracuje pre toho kto dá viac,
Terakota tiež napísal fakt ,ako može niečo len tak zmiznuť z vojenského plavidla to nie je výletná jachta na pobavenie,
Takisto si treba dať otázku ,kto bude a má osoh z "náhodných" umrtí,
Wobenzym
Keby boli mali rozum tak si zhánaju žrádlo a nie kožušiny a drahokami zo zlatom po Moskve,takto ich Kutuzov ani nemusel strieľať lebo kapali od hladu kým sa doplazili na juhozápad,
Tak si mudrc kukni archeologické vykopávky čo už spísali rusi do žurnálu,žiaden Viking,rusi tam založili počiatky dávno pred nimi,Vikingovia tam mali osady ale nezaložili Rus,
To isté Sibír,sa preberte nemožete spájať tisicročnu historiu kedy sa viedli vojny o uzemia a dnešok,dnes sa ľudia na Kryme rozhodli a hotovo je to ich vec,
,To by sme museli žiadať aj Madarov aby nám vrátili celu nižinu,,,pretože Slovania sa ťahali od Balkánu až po Balt,,
A my by sme mali žiadať Anglicko aby nám odstupilo juh a stred pretože prvý králi na ostrovoch boli Slovanského povodu atd,,
Trocha inteligencie by som poprosil,dakujem,
Rátal som zhruba dokopy tie km,tak to vychádza na 128 Km,lenže niektoré su polovičné,čiže toho za dožijem tak ako plného profilu Braniska a neviem o tom žeby madzi LC A ZV niečo natiahli,zatiaľ su tam akurát samé semafory.a rozmlátená čiernozem kde sa kedysi veselo oralo a.sadilo,,škoda reči,nič nevraviace čísla,alebo dobrý manéver ako sa zasa prehupli financ do sukromných učtov prikritých vrchnosťou,
KOB
Veru tak lrn blbec sa raduje sankciám,klesajuca cena neníčí len RF ale všetkých vo svete kde sa ťaží,
Skor mi to pripadá tak že užitok z toho má teraz jedine ISIlS pretože može financovať zbrane ťažbou,nič nevyrábaju len bojuju a je im jedno koľko čo stojí,,,
Občianske SOS
Je to blbosť čo píšeš,vodič by sa nemal hodnotiť podľa počtu havárok ale podľa počtu zavinených havárok,tiež som bol fajn vodič 30 rokov nič a posledné roky každý rok niečo,a všetko vinou rýchlokvasných vodičov čo sa ponáhľaju,a to mám cez 4.5 Miliona km za sebou od vodiča po technika na Dakkare,
Dobtý vodič neznamená vodič bez nehody,to bolo kedysi ked bolo 10x menej áut,
Mikimajky
No,,?,,kto jazdil s ťahačom po starej ceste z Brna na Svitavy..?,,ked mi takíto odborníci urobili myšičku že som ledva ubrzdil,potom som to rozkalil a nestačili sa diviť ked ich začalo 40 ton tlačiť dole stupákom,,,vtedy si osobák uvedomí že fyzika v ťažkom voze je o inom,treba brať ohľad na predpisy a všetko by bolo v poriadku,ale nie,dnes sa každý ponáhľa,
Zvaľovať vinu na Tirákov je scestné,koľko vážnych nehod urobia do roka oproti osobákom,?,
to že su to obludy na ceste je fakt ale zato že u nás máme cesty z čias Márie Terézie zato Tiráci nemožu,robia si svoju robotu,
Spýtajte sa papalášov kam idu naše dane z poistiek a mýta za tie roky,už sme tu mali mat cesty 1 triedy v každej dedine za tie prachy,
Pendy
Lenže Peter to napísal pravdivo,ozaj sa takto myslí,
Ja by som zaviedol povinnosť v autoškoke jazdiť na autách bez elektroniky uplne,aby vodič cítil fyzikálne zákony a uvedomil si čo to auto robí na ceste,
Mi sme začínali na starých 120 a sme tu,išli sme z malej kubatury hore a učiť sme sa museli aj na ľade a snehu a skušky až po zime,
Toto by sa malo vrátiť,su iste aj dnes autá bez elektronických pomocníkov,
Fyzika nepustí,
Velmiprekvapený,
Nemáš uplne pravdu,mal som xy áut a je rozdiel mať šunku zo zrýchlením 12 sekund a športiak s 5 sekundami,
Život ma naučil jedno,vždy čakaj to čo nie je možné,2 autá oproti,výbeh z neprehľadnej zákruty atd,,kým idem predbiehať nikdy nepozerám dopredu vždy najprv dozadu kto sa mi tlačí na kufor a ked vidim nedočkavcov tak ich pustím ,počkám pár km a idem ja na čistom useku a ver že tých nedočkavcov som vždy potom s kludom predbehol na bezpečných miestach kde trčali kade tade pomedzi kolony Tirákov,
Lado
Viem o čom vravíš 3 r,dozadu ma poprosili aby som doviezol tovat z Poľska lebo kamoške ochorel šofér ,za Terchovou padla hmla a ten čo to nasolil zo zadu do mna musel páliť fakt poriadne ked ku náprava skončila v poli,mal som štastie že dodávka je vysoká a ešte som mal príves tak ten zlikvidovali takíto dementi,
Odporúčame