Som si istý. To ,že sa hrá raz do týždňa dedinský futbal na ktorom okrem hráčov dnes už takmer nikto nie je ,alebo sa spraví nejaká diskotéka a skupinovo pletú košíky ,alebo štrikuje to nie je to čo ja myslím
Som si istý. To ,že sa hrá raz do týždňa dedinský futbal na ktorom okrem hráčov dnes už takmer nikto nie je ,alebo sa spraví nejaká diskotéka a skupinovo pletú košíky ,alebo štrikuje to nie je to čo ja myslím
To je silný názov. Je predsa obrovský rozdiel medzi strednou triedou a strednou platovou triedou. Stredná trieda u nás takmer neexistuje . Existuje extrémne bohatstvo u cca 0,5% ľudí ,blahobyt u cca 2 % ľudí a ostatok je chudoba . To ,že majú dom na dedine,to nie je stredná trieda . Stredná trieda ,to je kultúra ,šport, umenie, .....
Pár ľudí na námestí to je potvrdenie toho, že spoločnosť podporuje postup súdov v zmysle zákonov. A to nielen teraz, ale vždy!!!
Pán prezident torpéduje rozhodnutia vlády . Berie si na seba rozhodnutia na ktoré určite nemá právomoc . Popritom ide o podvodníka ,ktorí by mal za jeho konanie s vysokou pravdepodobnosťou sedieť a nie zaťahovať všetkých občanov našej republiky do pre nás neprijateľného aktu .
Tieto obete ostávajú na Slovensku bez pozornosti. Naše médiá sa zaoberajú maličkosťami s cieľom prekryť situáciu vo Francúzku . A Slováci im to žerú ....
Samozrejme technicky realizovateľné . Takmer ako batéria do auta :-). Podobných riešení existuje viac . Otázkou je ich ekonomická návratnosť . Environmentálne najvýhodnejšou energiou je pre Slovensko vodná energia ,ktorá dokáže regulovať aj špičky .Veľkosť celkového teoretického hydroenergetického potenciálu vodných tokov Slovenska je momentálne 13 682 GWh/rok. Z tohto potenciálu využívame cca 4500-5000 GWh/ rok. Ak dnes pokrýva energia z vodných elektrární 20-25% potreby ,tak by bolo možné mať aj podiel vyšší ako 50%.
" Druhá časť podľa SAPI štúdie analyzuje možnosti integrácie OZE do distribučnej sústavy. Za predpokladu existencie záložných zdrojov sa, podľa autorov, pohybuje celková kapacita pre obnoviteľné zdroje rádovo v stovkách megawattov" Táto časť textu hovorí o tom ,že tzv. zelená energia nemôže byť bez náhradných zdrojov o tom istom výkone , ktoré sa spustia vtedy keď prestane svietiť slnko ,alebo fúkať vietor. Z reálneho posúdenia technického riešenia je nutné povedať že tzv. zelená energia potrebuje ostatné zdroje ako záložné a vždy pripravené na ich spustenie kedykoľvek "zelené" prestanú dodávať . Rozbeh a zastavovanie takýchto záložných zdrojov , podľa toho ako svieti slnko ,alebo fúka vietor , je technologicky a finančne náročné. Výsledkom je drahá elektrika . Kto tvrdí ,že bude lacnejšia ,tak nevie o čom hovorí ,alebo má určitý zámer prečo to hovorí ( napr. má slnečnú elektráreň ,......)
My si musíme tiež dať pozor, lebo ak sa naplní to čo povedal náš premiér ,že v prípade zhoršenia situácie posilníme ochranu hranice ,tak to môže Porošenko považovať za nepriateľský akt . Pri jeho paranoji môže vyhlásiť ,že ich ruský spojenec ohrozuje aj zo západu .
Samozrejme ,že svoj podiel na tom majú aj tí čo to strážia objekt. To však neznamená ,že aktivisti nekonali protizákonne.
Existencia Novák a potreba jej prevádzkovania do doby realizácie náhradných riešení, je úplne logická. Nedá sa zároveň bojovať proti Mochovciam, malým vodným elekrárňam,Gabčíkovu a zároveň zabezpečovať dostatok energií pre Slovensko. Máme záujem o to aby sme si zničili energetickú nezávislosť ,tak ako sme to urobili s potravinárstvom ? Tí cudzí aktivisti určite áno. Však sú za to platení. Len sa čudujem tým našim
Porošenko je vojnový štváč ....
To mi pripadá akoby sme nemali súdiť vrahov a zlodejov ,ale zavraždených a okradnutých . Zvrátenosť vládne v mysliach ľudí.....
Zaujímavé ako benevolentne pristupujú niektorí diskutujúci k tým čo porušili zákony SR. Postup sudkyne bol v zmysle zákonov SR. Boli tam cudzinci ,ktorí s samozrejme po ich pustení odpracú preč zo Slovenska a to je dôvod na väzbu. Okrem toho sa pred sudkyňou pravdepodobne chválili ,že budú pokračovať v trestnej činnosti a to jeďaľší dôvod na väzbu. Však nech sú hrdinovia aj ďalej a nech nesú zodpovednosť za svoje hrdinstvo
Myslím ,že si nenatrafil na úplného laika. Skôr u Teba sa mi zdá ,že podnikanie malou vodnou elektrárňou Ťa nenaučilo pozerať sa na energetiku ako na celok. Oceňujem ,že prevádzkuješ hádam najekologickejšiu výrobu elektriky . Škoda ,že kroky tých čo sa jej chcú venovať väčšinou končia znovu na aktivistoch tzv.ochraňujúcich prírodu .
Mohol by si mi vymenovať podľa Teba ekologické zdroje ? Len prosím Ťa nezačni veternými ,alebo slnečnými elektrárňami ,pretože patria medzi tie zdroje elektriky ,ktoré si vyžadujú také množstvo energie ,ktoré nikdy počas životnosti nevyrobia a vyžadujú si náhradné zdroje presne tej istej kapacity ako produkujú, aby sa dala udržať stabilita energetického systému.
Hlúpy argument na to aby skupina tých čo chcú niečo napraviť si robila čo chce . Ich postup by mal byť nasledovný. Mali by podať podnet na porušovanie zákonnosti tých čo produkujú teplo a energiu z uhlia. A súdy rozhodnú či ide o porušenie zákonov .... Ak majú niečo proti zákonom ,tak majú tiež použiť zákonný postup ... . Mali by zostať v Bratislave a nie cestovať do Novák ,kde o ich prítomnosť nemá nikto záujem
V prípade ,že obaja robíme tie isté veci a Ty navyše fajčíš tak si určite väčšou hrozbou pre životné prostredie ako ja
Samozrejme ,že si robíte zoznam . Veď je to Vaša práca .Však to poznáme aj z minulosti. A v minulosti existovali zoznamy sledovaných ľudí, o ktoré mala záujem ŠTB . Myslím ,že pracujete na tých istých princípoch ...
Samozrejme , že fajčením ničíš životné prostredie !!!! Ako aktér tohto úkonu si však ničíš aj svoje zdravie , čím ohrozuješ finančné zdroje SR určené na zdravotníctvo ,ktoré by mohli byť použité na niečo iné ako na liečbu Tvojich chorôb
Samozrejme. Každý kto poruší zákony má byť súdený a v prípade preukázania viny aj potrestaný. A ako u všetkých previnilcov v prípade hrozby opustenia republiky, alebo páchania ďalších trestných činov aj väzobne zadržaný
Odporúčame