Ty si Ivan, zlatý môj. Skús napísať niečo rozumné!!!
Ty si Ivan, zlatý môj. Skús napísať niečo rozumné!!!
Najhoršie na tomto je ,že na Slovensku miešame dva svety a uniká nám to pomedzi prsty . Jeden svet založený na komercii individuálnych podnikateľských subjektov , ktorých zamestanci sa živia prácou a šetria si na to aby ako starší občania štátu boli zabezpečení na obdobie do smrti a druhý založený na hospodárstve štátom riadených podnikov ,ktorých cieľom je kolektívne tvoriť prostriedky ,ktoré sa používajú na zabezpečenie všetkých jej obyvateľov. Dnes sa pokúša premiér zachraňovať súkromnú firmu zo štátnych peňazí ,ktoré sú určené na iné účely. Premiér to prezentuje ako jeho aktivitu ,ktorou ochráni pár stoviek živnostníkov a zároveň zabúda hovoriť ako všetkých ostatných obyvateľov oberie o tie isté peniaze s rizikom ,že prídu ďaľšie firmy ,ktorým súd prisúdi podobné riešenie po ich nezodpovednom podnikaní a tak ľudia ,ktorí celý život ledva naškrabú na svoju budúcnosť zaplatia aj tieto dlhy ,ktoré vzišli z nezodpovedného podnikania aj takýmto spôsobom štátom podporovaných firiem.
Najhoršie na tomto je ,že na Slovensku miešame dva svety a uniká nám to pomedzi prsty . Jeden svet založený na komercii individuálnych podnikateľských subjektov , ktorých zamestanci sa živia prácou a šetria si na to aby ako starší občania štátu boli zabezpečení na obdobie do smrti a druhý založený na hospodárstve štátom riadených podnikov ,ktorých cieľom je kolektívne tvoriť prostriedky ,ktoré sa používajú na zabezpečenie všetkých jej obyvateľov. Dnes sa pokúša premiér zachraňovať súkromnú firmu zo štátnych peňazí ,ktoré sú určené na iné účely. Premiér to prezentuje ako jeho aktivitu ,ktorou ochráni pár stoviek živnostníkov a zároveň zabúda hovoriť ako všetkých ostatných obyvateľov oberie o tie isté peniaze s rizikom ,že prídu ďaľšie firmy ,ktorým súd prisúdi podobné riešenie po ich nezodpovednom podnikaní a tak ľudia ,ktorí celý život ledva naškrabú na svoju budúcnosť zaplatia aj tieto dlhy ,ktoré vzišli z nezodpovedného podnikania aj takýmto spôsobom štátom podporovaných firiem.
Najhoršie na tomto je ,že na Slovensku miešame dva svety a uniká nám to pomedzi prsty . Jeden svet založený na komercii individuálnych podnikateľských subjektov , ktorých zamestanci sa živia prácou a šetria si na to aby ako starší občania štátu boli zabezpečení na obdobie do smrti a druhý založený na hospodárstve štátom riadených podnikov ,ktorých cieľom je kolektívne tvoriť prostriedky ,ktoré sa používajú na zabezpečenie všetkých jej obyvateľov. Dnes sa pokúša premiér zachraňovať súkromnú firmu zo štátnych peňazí ,ktoré sú určené na iné účely. Premiér to prezentuje ako jeho aktivitu ,ktorou ochráni pár stoviek živnostníkov a zároveň zabúda hovoriť ako všetkých ostatných obyvateľov oberie o tie isté peniaze s rizikom ,že prídu ďaľšie firmy ,ktorým súd prisúdi podobné riešenie po ich nezodpovednom podnikaní a tak ľudia ,ktorí celý život ledva naškrabú na svoju budúcnosť zaplatia aj tieto dlhy ,ktoré vzišli z nezodpovedného podnikania aj takýmto spôsobom štátom podporovaných firiem.
Najhoršie na tomto je ,že na Slovensku miešame dva svety a uniká nám to pomedzi prsty . Jeden svet založený na komercii individuálnych podnikateľských subjektov , ktorých zamestanci sa živia prácou a šetria si na to aby ako starší občania štátu boli zabezpečení na obdobie do smrti a druhý založený na hospodárstve štátom riadených podnikov ,ktorých cieľom je kolektívne tvoriť prostriedky ,ktoré sa používajú na zabezpečenie všetkých jej obyvateľov. Dnes sa pokúša premiér zachraňovať súkromnú firmu zo štátnych peňazí ,ktoré sú určené na iné účely. Premiér to prezentuje ako jeho aktivitu ,ktorou ochráni pár stoviek živnostníkov a zároveň zabúda hovoriť ako všetkých ostatných obyvateľov oberie o tie isté peniaze s rizikom ,že prídu ďaľšie firmy ,ktorým súd prisúdi podobné riešenie po ich nezodpovednom podnikaní a tak ľudia ,ktorí celý život ledva naškrabú na svoju budúcnosť zaplatia aj tieto dlhy ,ktoré vzišli z nezodpovedného podnikania aj takýmto spôsobom štátom podporovaných firiem.
Kto si myslí ,že vyjadrenie Rogozina ochrániť si niečo čo im historicky patrí je prejavom nejakej agresie ? V terajšej situácii hystericky naladenej proti Rusku je takéto vyjadrenie len prirodzeným stanoviskom toho ,kto dáva svetu najavo , že svoje si bude chrániť a nedá si siahnúť na to na čo vynakladá množstvo prostredkov už viac ako stovku rokov .
Najhoršie na tomto je ,že na Slovensku miešame dva svety a uniká nám to pomedzi prsty . Jeden svet založený na komercii individuálnych podnikateľských subjektov , ktorých zamestanci sa živia prácou a šetria si na to aby ako starší občania štátu boli zabezpečení na obdobie do smrti a druhý založený na hospodárstve štátom riadených podnikov ,ktorých cieľom je kolektívne tvoriť prostriedky ,ktoré sa používajú na zabezpečenie všetkých jej obyvateľov. Dnes sa pokúša premiér zachraňovať súkromnú firmu zo štátnych peňazí ,ktoré sú určené na iné účely. Premiér to prezentuje ako jeho aktivitu ,ktorou ochráni pár stoviek živnostníkov a zároveň zabúda hovoriť ako všetkých ostatných obyvateľov oberie o tie isté peniaze s rizikom ,že prídu ďaľšie firmy ,ktorým súd prisúdi podobné riešenie po ich nezodpovednom podnikaní a tak ľudia ,ktorí celý život ledva naškrabú na svoju budúcnosť zaplatia aj tieto dlhy ,ktoré vzišli z nezodpovedného podnikania aj takýmto spôsobom štátom podporovaných firiem.
Skúška nových zbraní vyraďujúcich elektroniku. Kto to zvládne ,ten má vyhratú každú vojnu . Vo vesmíre je pár takých družíc, ktorých vybavenie je "utajené". Existuje však aj iná stratégia . Prestať používať elektroniku a vrátiť sa o pár desiatok rokov dozadu a kašľať na akýkoľvek materiálny pokrok , rodiť deti ,chovať hydinu a dobytok , pestovať obilie a zeleninu, podvečer ísť do krčmy na kus reči ,doma si zahrať kanastu a chodiť spávať so sliepkami.
Poznám uvedenú požiadavku personalistov našich firiem. Je to ukážka ich slabomyselnosti a kopírovania schém ,ktoré ich naučili tréneri personaliostov ,ktorí v živote nikoho nezamestanli . Nechápu ,že prax môže znamenať aj získanie zlozvykov na predchádzajúcom pracovisku , ktoré uchádzač bez praxe nemusí mať. Namiesto toho aby si zavolali uchádzača ich triedia na základe niekým spracovaných kritérií ,ktoré mnohokrát nemajú nič spoločné s tým čo potrebujete - flexibilita ,schopnosť a ochota učiť sa , manuálna zručnosť a tímovosť nezávisí od praxe . Toto sú charakteristiky ,ktoré človek má ,alebo nemá . Prax s tým nemá nič spoločného
Pekne čistená diskusia. Štátna propagandistická čvarga čistí a čistí, lan aby nebol dojem ,že rusi robia to isté čo ich protivníci zo západu robia denne. Chalani úlohu si dobre plníte,len nechápem ako Vás môže baviť šírenie klamstva.... Však ste za to platení ...tak prečo nie !!!!
Zdá sa , že ide o diskusiu propagandistov vlády bez jasného vysvetlenia podstaty . Nasmerovanie lietadiel do vzdušného priestoru protivníkovej strany je štandardný test akejkoľvek armády , ktorým sa preveruje , zaznamenáva a analyzuje protivzdušná obrana protivníka. To isté robíme aj my smerom na susedov a tím musia na naše lietadlá tiež reagovať . Pri teste sa ukáže ,či medzičasom nedošlo k zmene stratégie druhej strany . Zmena v reakcii môže poukázať na závažnejšie zmeny v stratégii armády ako celku, ale aj na chaos v armáde protivníka . Tiež ma prekvapila skutočnosť ,že aj tento diskusný priestor sa pomaličky viac a viac plní príspevkami vládou platených ľudí ,ktorý denne vymýšľajú sprostosti , len aby boli v súlade s oficiálnou propagandou štátu a potom mohli tvrdiť ,že je to názor verejnosti .
Najskôr predĺženie odchodu do dôchodku o 7 až 2 roky a potom napísať ,že budeme chodiť do penzie skôr je demagógia médii riadených vládcami tohto sveta. To je to isté , ak Vám niekto najskôr zdvojnásobí ceny tovaru bez mediálnych informácií , a hneď na to sa mediálne zverejní zlacňovanie o 2 % z nových dvojnásobných cien
Zvyšovanie dôchodkového veku, práca nadčas, práca doma,očakávanie odpracovania viac hodín zadarmo ako samozrejmosť v čase keď je nezamestanosť je hlúposť. Alebo nezamestanosť je výsledkom toho ,že pracujúci pracujú viac a dlhšie a berie sa to ako samozrejmosť . Ekonómovia tohto sveta používajú krátkodobé riešenia. Ak chcú ušetriť ,tak nedajú pracovníkovi na jedlo ,ale nerozmýšľajú ,že nenajedaná peracovná sila podá slabý výkon ,prípadne počase zomrie a nebude mať kto robiť...
Doteraz to robil a mohol robiť obvoďák. Teraz to bude môcť robiť obvoďák. Prepáčte ,ale mne sa zdá ,že tí čo robia tieto "zmeny" netušia čo kto robí. Nebolo by lepšie keby sa najskôr poobzerali okolo seba a potom robili skutočné zmeny.
Aha učiteľ sa ozval..... Ty nevychováš podľa Tvojej reakcie nikoho ...
Plat s tým nemá nič spoločného. Už keď išli na školu mali o tom uvažovať ,že učiteľstvo nie je o plate . Podobné reči som počúval niekoľko rokov v rodine a nakoniec som zistil ,že plat za 24 hodín týždenne a 2 mesiace prázdnin nie je o nič menší ako plat tvrdo pracujúceho človeka ,ktorý robí 2x toľko ,má polovicu dovolenky a prácu si nosí domov ...
Kedysi išli rodičia na rodičovské združenie s obavou či to ich dieťa niečo zlé nespravilo a dozvedia sa to od učiteľa pred všetkými a budú sa musieť hanbiť. Dnes sa bojí učiteľ otvorene povedať pred všetkými aký grázel je "susedov Jano " aby sa náhodou otecko neurazil a neprestal sponzorovať školu. Je čas zaviesť v školách rovnošaty, ruky za chrbát a zázračnú paličku ,ktorou sme dostali po prstoch, ak sme si to zaslúžili . Doma mal otec pripravenú ďaľšiu pre prípad ,že sme si neuvedomovali ,že učiteľa treba počúvať ..... Kto si nedal viackrát povedať ,tak ten išiel do polepšovne. Staré časy - dobré časy. Sme generácia ,ktorá aj vďaka podobným metódam vie čo je disciplína . Som zvedavý ako to chceme naučiť mladú generáciu dnes ?
Odporúčame