Je nešťastím , že ľudia , ktorí riadia vedu sa musia vlastne každý rok domáhať peňazí na platy svojich zamestnancov . Namiesto toho aby sa mohli venovať vytváraniu prostredia motivujúceho k vzniku zásadných vedeckých myšlienok a ich rozvoju v hlavách vedeckých pracovníkov musia sa venovať nezmyselnému zdôvodňovaniu potreby existencie vedy . Zdá sa Vám ,že naši vedci nič prevratného svetu nedávajú? Kto si to myslí ,ten nerozumie tomu ,že veda je špička poznania akéhokoľvek procesu. Vedec potrebuje niekoľko rokov skúmať procesy ,ktoré sú bežne fungujúce v klasických podmienkach a až potom po pochopení podstaty procesov prichádzajú zásadné myšlienky ,ktoré musí rozvíjať. Na to je potrebný čas, niekedy desaťročia bez zdanlivého pohybu . Nie každý proces je možné zlepšiť v priebehu jednej generácie vedcov a preto každoročné hádanie sa o peniaze je demotivujúcim prostredím ,ktoré skôr vyháňa vedcov ako ich získava. Treba pochopiť ,že patenty sú vlastne v športovom ponímaní svetové rekordy


