To je možné, ale ako je to potom s tebou palenque? Myslíš si, že s tebou sa diskutuje ľahko keď nepíšeš nič k veci iba osočuješ?
To je možné, ale ako je to potom s tebou palenque? Myslíš si, že s tebou sa diskutuje ľahko keď nepíšeš nič k veci iba osočuješ?
To je presne ako s Nordstreamom aj ten si Rusi vyhodili do vzduchu hoci mali ventily, ktoré mohli otvárať a zatvárať a tak držať v šachu Európu.
Kachovskú priehradu by si Rusi sami nevyhodili do vzduchu, stačilo počkať na ofenzívu Ukrajincov a potom ju naplno otvoriť a odplaviť tak útočiace ukrajinské jednotky. Vyhodenie priehrady hrá do karát Ukrajincom, teraz len stačí počkať až to vyschne a potom zaútočiť bez obáv o odplavenie.
A čo takto venovať sa obsahu blogov a nie autorom, keby som mal aj ja tak k tomu pristupovať tak s tebou nediskutujem.
Niečo konkrétne k tomu čo som napísal ja alebo autor nenájdeš? Potom by sme sa mohli venovať vecnej diskusii.
Stiahli sa a čo(zachránili svojich vojakov), vojna predsa ani zďaleka nekončí. Je to opotrebovávacia vojna a Ukrajina ju nemá šancu v nej vyhrať ani s podporou celého Západu, pokiaľ sa z toho nestane ostrá vojna NATO vs. Rusko.
Mne sa to ako úplné somariny nezdá, ak pripustíme aspoň akú takú inteligenciu aktérov na medzinárodnom poli, tak sa autor hľadá ľahko, stačí sa pozrieť komu to prospelo. Nemyslím, že vyhodenie priehrady prospeje Rusom, jednak väčšinovo zaplaví ich stranu a jednak je odtiaľ napájaný Krym a atómka na ruskej strane. Ukrajincom naopak uvoľní miesto na útok, keďže Rusi sa musia stiahnuť kvôli vode a opustiť vybudované obranné línie.
A ty si čo, čo robí NATO na Ukrajine, prečo tam liezlo, preto, aby vola vojna.
A ty na tom nie si takisto? Blogy a príspevky pod nimi sú predsa na prezentovanie vlastných názorov, ak by si napísal prečo sú to autorove hlúpe reči beriem, ale takto...
Súhlasím palenque, napísal si to veľmi výstižne, ale predsa si svoj príspevok dokonale charakterizoval.
Najprv odpovedz ty mne o čo išlo s Krymom Američanom, veď je to na druhej strane zemegule.
Je to jednoduché tak ako to je jednoduché s vraždou Kuciaka a priateľky, stačí sa pozrieť komu to prospeje a hneď vieme kto to spravil. Keďže priehrada zaplaví hlavne tú stranu kde sú Rusi, tým to zrejme neprospeje. Vražda Kuciaka zjavne neprospela Ficovi preto to nemohol byť on.
Fínsko ani Švédsko nevadí, vadí len Ukrajina práve kvôli blízkosti Moskvy. Ukrajina, že by nebola v NATO, veď to mala v ústave, že chce do NATO!
A čo vyhrajú, za niekoľko rokov pochopíme všetci, boje sa nevedú len armádami, ešte dôležitejšia je ekonomická a diplomatická vojna a tam už nejaké výsledky vidieť už dnes a bude sa to zosilňovať...
No predsa Ukrajina nie je v NATO a o to im celý čas išlo. Pokiaľ by bola Ukrajina v NATO zanedlho by na jej území boli rozmiestnené rakety s jadrovými hlavicami namierené na Moskvu. Dolet z Ukrajiny do Moskvy je za niekoľko minút, no a Rusi majú rozhodovacie centrum v Moskve. To by nemal chcieť nikto z nás, pretože to znamená hrozbu armagedonu aj kvôli nejakej chybe za pár minút nevybavíš nič iba krátku motlitbu a stlačenie červeného tlačítka...
Ale takisto to neznamená, že ju odsudzujú. Všetci by samozrejme chceli mier, ale je jasné, že v situácii v ktorej sa nachádzame mier nie je možný, ani jedna strana ešte nepovedala posledné slovo.
Hádam sa len Rusi nepriznali koľko stratili, lebo ak nie, sú to len propagandistické reči jednej strany.
No ja neviem Rusi nemajú gro armády a techniky na Ukrajine nech sa už snaží kto chce tvrdiť čo chce, elitné jednotky majú v zálohe pripravené na horúci konflikt s NATOm.
Na Ukrajine sa vedie opotrebovávacia vojna vyhrá ten kto dokáže na frontu dodať a použiť viac techniky, munície a ľudskej sily, skús si odpovedať ktože to je?
Rusi vyhrávajú, ale dnes to ešte nevidí každý, počkajme až bude uzavretý mier, potom sa môžeme pobaviť kto vyhral, len to ešte môže nejaký ten rôčik trvať.
Odsúdenie na celom svete, skús spomenúť krajiny spoločenstva BRICS, ktoré sa nám čo nevidieť rozrastie na BRICS+.
Rusi v pohode vyhrávajú a všeobecnú mobilizáciu vyhlásia len keď dôjde na horúcu vojnu s NATOm, na Ukrajine je to len taká proxy špeciálna operácia.
Ja som ochotný svoje presvedčenia zmeniť, uvedomujem si svoju obmedzenosť aj keď človeka bolí, že nebude mať nikdy istotu. To ale tiež vypovedá o podstate tejto reality, je oveľa viac virtuálna ako si bežný človek uvedomuje.
A čo ty skorpion, niekto ti nahovoril, že jedna kniha obsahuje všetky odpovede na zásadné otázky tohto sveta, možno by stačilo na skúšobnom pohovore zo zvládnutia tohto života mať výtlačok biblie a človek by si nalistoval všetky správne odpovede...
Nuž poliaci si koledujú, som zvedavý čo povedia keď im nejaká ruská raketka pristane u nich doma, to bude prebudenie! Po tom ako sa NATO vzápätí rozpadne, to bude zaujímavé v celej Európe.
Kľud skorpion nikto nás tu len tak ľahko nepresvedčí, to už si hádam pochopil. Inak obaja ste zhruba na rovnakej úrovni, aj keď teolog zásadne o ničom čo mu nesedí do obrazu sveta nediskutuje, od teba tu aspoň kde tu možno dostať nejaký názor. Inak obaja idete podľa manuálu, ktorý vám niekto iný natlačil do hlavy...
Odporúčame