Prečo je svet v úpadku?
Dám tu jeden z jeho citátov, pre vysvetlenie neznalým Mája je stvorenie samotné, ktoré svojim pohybom zastiera pohľad na Boha:
„Keď je Boh všadeprítomný, prečo ho nevidí každý? Keď stojíš na brehu rybníka, ktorý je zarastený rastlinami, povieš, že nemá vodu. Keď chceš vodu vidieť, musíš najprv odstrániť húštinu rastlín z jeho povrchu. S očami zastretými húštinou Máje, bedákaš, že nemôžeš vidieť Boha. Keď si ho praješ vidieť, sním najprv závoj Máje zo svojich očí. Ako hrajúce sa ryby sa nedajú vidieť v rybníku pokrytého rákosím, tak Májou zakryl Boh v našom srdci neviditeľnú hru ľudskému zraku.“
a ešte jeden:
„Po uvedomení Boha sa človek už viac nestotožňuje s telom. Vtedy človek vie, že telo a duša sú dve rozdielne veci.“
Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/autori/ramakrisna/