Pokiaľ by Ruskon neurobilo nič a Ukrajina by vstúpila do NATO a zanedlho nato by na Ukrajine boli rozmiestnené rakety s jadrovými hlavicami mieriace na Moskvu. Dolet rakiet do Moskvy je niekoľko minút a to znamená enormné riziko armagedonu a Rusko by bolo jeho spúšťačom. Pokiaľ je len niekoľko minút od zachytenia štartu rakety po jej dopad do cieľa nie je čas na nič, nemožno volať do Washingtonu, nemožno sa ani veľmi zamýšľať nad tým či je to chyba... Pia anima ja osobne by som nechcel žiť v takom svete, kde môže koniec nastať hocikedy. Toto je podľa mňa pravá príčina vojny na Ukrajine, Rusko proste nemôže a nepristúpi na Ukrajinu v NATO, možno by im až tak veľmi navadil koniec sveta ale to, že oni by boli jeho iniciátorom.

