Spomienky na socializmus
Socializmus bol lepší systém aj keď bola nižšia produktivita práce ako dnes. Československo si dokázalo vyrobiť takmer všetko od šroubky až po lietadlo závislí sme boli len od lacných ruských surovín, ale tie boli oveľa lacnejšie ako na svetovom trhu. Živili sme veľkú armádu, ktorá bola technicky na dobrej úrovni. Budovalo sa a z vlastných zdrojov. Bolo minimálne zadĺženie. Socializmus krivila hlúpa ideológia a neskôr aj neschopnosť špičiek, ktoré to cielene viedli ku krachu a prehre v studenej vojne.
Dnes sme závislí od zahraničia vo všetkom ale hlavne v potravinách, my nemôžeme mať samostatnú politiku ani keby sme ako chceli. Nemáme skoro žiadnu armádu a enormné zadĺženie. Nie sme napriek vysokej produktivite práce schopní ani postaviť diaľnicu krížom cez republiku.
Čo sa týka sociálnych vymožeností to sa nedá ani porovnať.
Za mňa socializmus je to pravé, bez akýchkoľvek ideológii s povoleným drobným podnikaním.