Ľudia nechcú poznať pravdu.
Myslím, že niečo pravdy na tom bude. Človek sa stal natoľko racionálnym, že už nedokáže veriť tomu, čo sa nevojde do jeho videnia sveta. Vidí, že mnohí si žijú lepšie ako on len preto, že sa chovajú nemorálne a nič sa nedeje. Potlačili hlas svojho svedomia a vďaka tomu sa majú lepšie(materiálne). V tomto svete plnom svinstiev, vládna moc sa snaží zmeniť podobu spoločnosti tak, aby bolo ľahké zotročiť jednotlivca, rozbíjajú rodinu, sociálnu súdržnosť. Ale to povedie k rozpadu spoločnosti a už sa to deje. Blížime sa finále pokusu zotročiť človeka bez možnosti úniku. Ak by Boh chcel, aby sme sa tejto skúsenosti vyhli, bude musieť ľuďom nadeliť múdrosť(nie inteligenciu), aby videl kam ho tento spôsob života vedie, nato ale ľudia nemajú dostatočnú morálku. Sám som zvedavý ako to nakoniec dopadne...