Neoveriteľné ako zo sveta »fantasy«
Včera som mal čas si to celé prečítať a môžem povedať, že pre mňa je to dosť podnetný blog. Aj keď by som mal k nemu niekoľko poznámok.
Nemyslím si, že toto je menej skutočná Zem ako tie ostatné - tie správne.
Sám som skôr zástancom budhistického pohľadu na svet, kde základná premisa znie - každý stav vedomia každej bytosti má svoj domovský svet, kde sa môže realizovať. Teda opačný pohľad ako tu prezentuje autor, my sme tí, ktorí vytvárame realitu a nie realita vytvára nás. My našimi postojmi, myšlienkami a pociťovaním vytvárame realitu tejto Zeme. To, že sa niektorým javí súboj medzi dobrom a zlom základnou črtou reality je len náš zúžený pohľad, ktorý vyplýva z miešania zla a dobra v našej realite. Božské, pekelné, svety hladových duchov, polobožské svety podľa mňa riešia úplne iné problémy ako my.
Na to či si nejakým spôsobom vyberáme to čo tu prežijeme, tak na to nemám vyhranený názor, ale skôr si myslím, že sme v tomto smere hračkou hry, ktorá nás zaradí tam kde najviac pasujeme.