Mýliš sa Janko, ja určite a zrejme ani autorka nie je príslušníkom nejakej cirkvi a keď tak iba formálne, takže žiadna viera vyvoleným, len tvrdá drina na sebe samom. Meniť seba je to najťažšie čo môže človek robiť na tomto svete.
Zaujímalo by ma čo je v tvojom ponímaní lepší a rozumnejší život. Mne sa vidí, že lepší život musí byť vedomejším životom. Aby mohol byť život vedomejší, človek sa musí vydať do svojho vnútra a postupne ho ovládnuť tak, aby sa v ňom nezjavovalo to čo nechce. To je pravé víťazstvo nad sebou i svetom, pretože svet vždy vracia to čo doň dávame(zákon karmy(akcia, reakcia)). Bez duchovnosti(aj nevedomej) nemožno dosiahnuť lepší život a naša civilizácia je toho dôkazom. Technický pokrok síce priniesol pohodlnosť, ale na druhej strane sa zmenšila miera slobody a zvýšila sa schopnosť človeka ubližovať.

