Zachráni post-koronovú civilizáciu koncepcia basic income? [rozhovor s filozofom Marekom Hrubcom]
Musíme si uvedomiť, že vedomostná priepasť medzi tými čo skutočne vládnu a všetkými tými vedcami s titulmi je obrovská. Vládcovia si vždy vyskúšajú ako budú ľudia reagovať, preto tie čiastkové experimenty s nepodmieneným príjmom. Oni vždy radi použijú "iniciatívnych blbcov" - nič v zlom, ktorí nám vysvetlia aké je to úžasné a aké všetky výhody to má. Zatiaľ ale tvrdo pracujú na tom, aby temná strana mince bola naplnená a ich ciele, čo je hlavne neobmedzená moc, alias zotročenie ľudstva boli dodržané. Nepodmienený príjem je jedna z ciest ako zotročiť ľudstvo, pretože sa tým človek stáva závislým na tých čo ten príjem rozdávajú, spolu s likvidáciou fyzických peňazí znamená úplnú vládu, teda možnosť odstrihnutia od zdrojov tých čo neposlúchajú.
Práca pre celok je jedna z úžasných metód na vychovanie človeka, preto neschvaľujem príjem za nič, riešením je skôr skracovanie pracovného času. Každý z nás sem prišiel s nejakou výbavou, ktorá by mala byť naplnená, poflakovanie sa je riešenie.