Život a svet nie je taký jednoduchý, kto chce nech ide k Bohu aj v spoločenstve(na určitom stupni vývoja je to určite pomoc). Podstatnú časť cesty, ale človek musí prejsť sám a pred Boha každý z nás predstúpi a bude sa zodpovedať sám za seba.
Kto chce hľadať Boha má dnes dostatok zdrojov, aby zistil, že hľadať Ho má predovšetkým v sebe. Nepotrebuje na to tisícky rokov staré texty, dnes je vo svete dostatok textov od nám časovo i kultúrne blízkych majstrov. Všetko čo človek potrebuje je odhodlanie a vytrvalosť.
Čo sa týka ovládania ľudí, tak existuje 6 úrovní riadenia a ideologická, kde patria aj náboženstvá je len jedna z nich. Takže aj tu je potrebné sa vzdelávať.
Bez práce na sebe človek nič nedosiahne, určite nestačí chodiť do kostola a zúčastňovať sa na rituáloch, to nestačilo ani pred tisíckami rokov nieto dnes. Je jedno odkiaľ človek vykročí na cestu, všetky nakoniec končia v jednom bode, je potrebné ale vykročiť nik iný to za nás neurobí...

