Ja som tam nebol keď to údajne Kristus vyzval modliť sa a aké slová použil to už vôbec netuším, ale iste to nebolo o Bohu na nebesiach.
Prečo by nemohlo byť kráľovstvo v nás, veď potom všetko dáva úplne iný zmysel. Ako by mohlo nejaké riadenie zvonku vyriešiť naše vnútorné problémy s chápaním toho čo je pre nás dobre a čo nie. Veď by to musela byť diktatúra a tým pádom žiaden raj...
A biblia je asi tak autentická ako iné písomnosti, ktoré má na starosti organizácia, ktorá vďaka nim udržuje svoju moc a existenciu. Napr.texty z Nag Hammadi nám niečo naznačujú...


