To si nemyslím, tak to to nefunguje.
Áno na našej politickej scéne je to otrasná bieda. Sú tam len sociopati a psychopati, veď ktorý normálny človek by šiel do vysokej politiky? Tak je nastavený systém, s tým teraz nič neurobíme.
Na druhej strane človek musí vyberať z toho čo sa mu ponúka. Ak človek nechce slniečkára aký má výber? A o tom to je buď neísť alebo voliť Harabina.
Podľa istých zdrojov a ja im verím, sa nič nedeje náhodou, ani náš príchod sem, ani hlavné udalosti nášho života. Nie je to ľahké prijať, že to my sami sme si vybrali tento osud. Niekedy keď som na tom zle sa rozprávam so svojim vyšším ja a neraz mu aj nadávam, ale s odstupom času vidím, že to niekam smeruje...
My si nevyberáme svoj osud, aspoň už nie v tomto tele. Teraz je na nás len to ako ho prežijeme, či sa budeme ľutovať, nenávidieť celý svet(aj tento stav je potrebné poznať), alebo si nájdeme inú cestu. My máme prvotnú zodpovednosť za náš vnútorný, nie za náš vonkajší život. To je to čo ma naučil život a za tým si stojím.
Čo naučil život teba?
Osoba stvoriteľa, aká len môže byť - vyhladenie Sodomy a Gomory, Schvaľovanie vraždenia, kradnutia na viacerých miestach. Niečo mi hovorí, že na tých ľudí čo sa prichyľujú k židovkému Bohovi si treba dať pozor.
Stvoriteľ nemôže byť osoba, stvoriteľ je súhrnom všetkých osôb, ale aj ďaleko viac. To sú detské predstavy - deduško s čarovnou paličkou čo všetko stvoril...
Ale veď je to naopak, to len ľuďom na nižšom stupni vývoja vadí nahota. Tým na vyššom stupni je to jedno, pretože už zďaleka nie sú natoľko stotožnení s telom. Môžu si ale telo oveľa viac uvedomovať ak chcú, pritom si ale stále zostávajú vedomí svojej podstaty, teda vedomia ponoreného do tela i presahujúceho telo..
Mňa by len zaujímalo ako do tých stvoriteľských dní pasujú predchádzajúce civilizácie - Atlantída, Lumania... Táto civilizácia je vraj v poradí šiesta alebo siedma. V každom prípade, ten kto sa o to zaujíma vie, že niektoré pyramídy a napr. sfinga, alebo aj niektoré ďalšie stavby boli postavené ďaleko skôr ako uvádza mainstream veda.
Potom je tu nápadná zhodnosť Krista - božieho syna napr. s egyptským Hórom alebo aj s Krishnom...
Toto považujem za zaujímavé historické okolnosti a nie to koľko sa napr. vojde anjelov na špičku ihly alebo to koľko trvali tkzv. stvoriteľove dni...
Súhlasím s autorkou. Nezanášam, keď ma niekto chce zachrániť proti mojej vôli.
Všetko je otázka miery, môžeme sa dohadovať o období, podmienkach, okolnostiach, ale nakoniec to aj skončí pri vražde. Ale kto by mal mať slovo o živote dieťaťa ak nie matka? Preto ho nemôže mať úradník súdu, ani predstaviteľ cirkevnej organizácie... Môže ho mať len matka a otec.
Ten kto vidí svoju podstatu vie, že sme nesmrteľní. Nestraš nás tu smrťou teolog, jedného dňa sa jej budeš musieť postaviť aj ty, kto dokáže pokorne prijať svoj život dokáže pokorne prijať i svoju smrť i následné zrodenie.
Typická odpoveď, lebo sa to píše v biblii.
Pokora je pre spásu nevyhnutná, ale prečo?
Pretože bez pokory nie je možnosť ako prehliadnuť ego. Ego je stotožnenie sa s telom a mysľou. Pokora je vlastne prijatie reality takej aká je vo svojej nedokonalosti. To nám umožní žiť tu a teraz a zbaviť sa hry ega na budúcnosť a minulosť. A z pozície tu a teraz môžeme zahájiť študovanie toho kto skutočne sme, ak sa na to naozaj zameriame v ideálnom prípade už k uskutočneniu nie je ďaleko...
Skorpion to ty sa tu hráš na slepú babu - slepo veríš nejakej knihe.Veď je to absurdné, pri všetkých tých možnostiach, ktoré židovský Boh má, nechá napísať nejakú knihu, ktorá je mnohokrát úplne mimo a my všetci mu máme uveriť? Ak mu naozaj záleží na našej podpore mal to zariadiť tak, aby tu neboli žiadne pochybnosti, inak nie je tým, za čo sa prehlasuje(láskyplná a súcitná bytosť - veď majstri preto, že nimi sú sa snažia učiť a privádzať ľudí k spáse...)!
Presne tak Skorpion aj o tebe rodičia vedeli, že prídeš na svet a budeš ich mať rád tak ako to vedeli Jozef a Mária takže nie je dôvod sa zaujímať o to čo sa nám snažíš povedať.
To je len tvoja interpretácia Skorpion, že Ježiš je židovský Mesiáš, nás do toho neťahaj.
Ježiš sa nikdy neznížil k tomu, aby Jehovu vyhlásil za svoho Boha, vždy hovoril len o otcovi, ale čo alebo koho tým presne myslel sa nám stratilo v čase! Aj väčšina z nás verí v to, čo dostala do vienka s materským mliekom, Ježiš bol však výnimočný, on už mal o Bohu iste konkrétnejšiu predstavu ako my ostatní, preto vyhlasovať, že jeho Boh vyzerá ako skopionova predstava o Jehovovi je smiešne.
Vždy je to podľa seba súdim teba a biblia(nový zákon hlavne) na tom nie je inak!
Ježiš nový zákon nepísal a tak vieme o jeho skutočných motiváciách len veľmi málo. Jeho motivácie poznáme len z interpretácie tých čo písali bibliu. Ak bol čo i len napoly natoľko odlišnou bytosťou ako to uvádzajú veriaci, odkiaľ majú istotu, že písmo im ponúka pravdu?
Ak motivácie ľudí na začiatku vývoja sa podobajú tým zvieracím, tak myslenie ľudí na konci vývoja sa veľmi nepodobá tomu priemerného človeka.
Majster vidí aj veci skryté, kdežto my len to čo nám ponúkajú zmysly...
Každý sa snaží nájsť si svoj stred niekto ho vidí v zhromažďovaní peňazí, moci, niekto v pohodlnom živote, niekto v zdravej a súdržnej rodine,iný zase vo vzťahu k Bohu... Všetci ale majú jedno spoločné - hľadajú svoj stred mimo seba, z tohto pohľadu nie je rozdiel medzi jehovistom alebo vedúcim nejakej korporácie(&zástupcom oligarchie). Na tom nie je nič zlého - naše telo nás prirodzene orientuje do vonkajšieho sveta, jeho zmysly, jeho myseľ i city(pocity) sú nastavené tak, aby reagovali na vonkajší svet. Problém je len v tom, že stred nájdený vo vonkajšom svete je nestály, podlieha zmene a to spôsobuje utrpenie. Riešenie je jednoduché je potrebné sa dívať dovnútra a hľadať stred tam...
Ale Janko, len som chcel poukázať na "malé" nedostatky tohto biblického príbehu a trochu si zažartovať.
Ináč táto téma je oveľa hlbšia, než len na úrovni fyzického tela - tkzv. duály alebo dvojplamene, to je rozdelenie na mužský a ženský princíp úrovni duše. Zrejme preto, že nič tak dokonalé ako zjednotená duša by nemalo šancu vstúpiť do tak nedokonalého tela.
Keďže človek má rebrá do páru na ľavej aj pravej strane zdá sa mi ten príbeh málo pravdepodobný. Čo ale vieme zo zvieracej ríše, že napr. žraloky majú dva penisy a tak ma napadlo...
1. Tvorcom tkzv. objektívnej reality, ktorá existuje len ako subjektívna vo všetkých bytostiach(aj vesmír je len bytosť) je svetová myseľ. Svetová myseľ ju skladá a zdieľa pomocou ostatných myslí, teda aj tej tvojej skorpion.
2.Skorpion ty veríš, ja viem. Keď sa na to sústredím som schopný to vidieť aj v tejto chvíli - ako je všetko len obrazom v našom vedomí. Vytvárame si v ňom všetko ego, individualitu... za pomoci mozgu,ktorý je tiež len obrazom v našom vedomí... Vedomie samo o sebe je prázdne a nesmrteľné, jeho obsahom môže byť akákoľvek bytosť.
V živote som pochopil dve pravdy, tu sú:
1. My sme tvorcovia našej reality, aj keď väčšinou nevedome. Napr. svet pre skorpiona, teologa... je niečo úplne iné ako napr. pre mňa alebo Janka a pritom je tu aj rovnaká realita, ktorú zdieľame.
2. Všetci smeruje k tomu istému, niekto by povedal k Bohu, niekto k poznaniu seba a reality... Všetci bez výnimky tam ideme a prídeme. Hra je daná,výsledok je daný a na nás je spôsob akým ju budeme hrať. Môžeme sa v tej hre strašiť ohnivým jazerom, večným zatratením, čímkoľvek. Jedno je isté, naša podstata je nesmrteľná a u všetkých rovnaká...
Absolútna pravda predsa nemôže byť to, že židovský Boh je aj našim Bohom. Nehovoriac o tom, že Ježiš nikdy Boha nepomenoval(Jahve), tak táto pravda nie je zrejmá väčšine ľudstva. Skús o tejto "absolútnej" pravde pohovoriť s budhistom, hinduistom, ľuďmi z pralesa...Nie absolútna pravda sa musí týkať niečoho čo je nám bližšie ako externý Boh.
Absolútna pravda k nám nemôže prichádzať iba cez myseľ ako naučené a uverené myšlienky, musí byť oveľa hlbšia.Všetci ľudia ak budú dostatočne vytrvalí a zamerajú pozornosť správnym smerom musia byť schopní ju odhaliť, inak by pre ľudí nemala žiadny význam.Táto pravda sa teda logicky musí týkať nás samých našej podstaty(nič dôležitejšie a nám bližšie neexistuje).Absolútna pravda existuje mimo mysle, môže byť len mysľou viac či menej úspešne popísaná - preto sa vyjadrenia osvietených majstrov(aj Ježiša) o nej líšia v závislosti od kultúrneho a spoločenského pozadia.Predsa však musí byť človeku, ktorý to bude študovať zrejmé, že všetci hovoria to isté.
Podľa niektorých juhoamerických šamanov je toto obdobie nazývané ako obdobie pačakuti t.j. obdobie zmeny, kedy sa zakladá fungovanie na dlhší čas. A pre toto obdobie je charakteristické, že sa odhaľujú motívy a fungovanie, ktoré boli dlhší čas skryté.
Dobro je v živote človeka potrebné, pretože mu zakladá dobrú karmu ale nie je samospasiteľné, nevyslobodí človeka samo o sebe z nekonečného kola prevteľovania Na to je potrebné vynaložiť úsilie správnym spôsobom. V tomto zmysle je viera v židovského Boha niečim čo ide proti vyslobodeniu. Ale to je v poriadku, táto realita aj napriek všetkému utrpeniu, ktoré tu človek prežíva, ponúka aj opak. Preto aby človek túžil po opustení tejto reality musí sa nasýtiť skúsenosťami(a nenásytnosť sa dá poznať napr. v túžbe po večnom živote v raji), až potom sa môže vydať na spásonosnú cestu za oslobodením.
Takže je to pokrok ak niekto nesúhlasí s EU tak je iba izolacionista a nacionalista už nie extrémista. Ak niekto chce znemožniť diskusiu o niektorých nesprávnych krokoch napr. EU tak to postaví tak, že všetkých ktorí nesúhlasia postaví do pozície neprijateľného extrému.
Ešte by tu mohol autor uviesť čo sú to tie vzácne európske hodnoty.
Odporúčame