Astronómovia sa stále len učia ako vznikajú hviezdne sústavy a zďaleka v tom nemajú jasno, takže vyhlasovať tu ako to presne bolo nemá zmysel. Napríklad s Mesiacom sú veľké nejasnosti niektoré zdroje hovoria, že vznikol zrážkou iného telesa so Zemou, iné že je to umelé teleso...
Podľa jedného zdroja, ktorý považujem za celkom dôveryhodný môžeme na minulosť hľadieť rovnako ako na budúcnosť, teda ako na pravdepodobnú možnosť. Platí to aj pre naše životy, dokonca to aj v nejakých výskumoch potvrdili, že si meníme minulosť(máme viac ako selektívnu pamäť). A teda naša minulosť rovnako ako budúcnosť sa mení podľa nášho súčasného nastavenia. Ale to sú už pomerne náročné záležitosti.


