Evolučná teória diskriminuje
Autor má v podstate pravdu, ľudia sú od malička vedení inými ľuďmi k tomu, aby verili, že bytosť, ktorú nikto nevidel a ktorá si v našich končinách hovorí Jehova, všetko stvorila a všetko ovláda. Teraz príde dieťa do školy a tam mu vykladajú, že jedna vec sa vyvíja z inej za pomoci iného Boha, ktorému sa v škole hovorí náhoda. Ten Boh nie je veľmi inteligentný, ale pri dostatočnom počte pokusov stvoril všetko veľmi účelne, tak ako to vidíme okolo seba.
Je zrejmé, že obidve tieto teórie sú takpovediac mimo. Ak sa človek zahĺbi do svojho vnútra časom pozná, že všetko je len vedomie. Naše zmysly nás usilovne presviedčajú, že všetko je reálne tak ako vidíme. Ale je to len naša viera, my nikdy nezakúsime tú naozajstnú realitu. Všetko čo vnímame je len obraz v našom vedomí. Všetko je teda len hra vedomia, v ktorom nám inteligentná sila zobrazuje všetko čo vnímame zmyslami. Je to teda Boh, ktorý si hrá na stvorenie a to tak presvedčivo, že uveril, že je ľudskou bytosťou s telom a mysľou.