Tieto detské predstavy, že nejaký satan tu vládne na Zemi... Viete tu napísať kde presne má trón, kde sídli jeho vláda...?
Iste sú aj temné bytosti, ktoré nejakým spôsobom inšpirujú ľudí(aj vládnucich tu na Zemi)(aj keď aj to sa môže javiť ako vec viery), ale v konečnom dôsledku si ľudia vládnu sami.
Teda zvrhnutie nejakej temnej bytosti menom Satan, nezabezpečí raj na Zemi, ľudia tu ostanú aj so svojimi chybami a slabosťami. Riešenie je len v tom, že sa ľudia poučia a naučia sa vládnuť si sami a to iste vyžaduje čas a nie málo.
Zatiaľ sa to z histórie ľudstva môže javiť ako nie veľmi presvedčivý vývoj. Na druhú stranu vládnúca strana musela prejsť na sofistikovanejšie spôsoby manipulovania mienky ľudí, čo svedčí o tom, že tie hrubé, násilné už nezaberajú. Z tohto pohľadu je tu jasný progres...


