Dokonalý príklad na vzdelávanie sa!
Predstavme si, že všetky zvieratká by sa stretli a vyhlásili - buďte ako slony. Oni sa vzorne starajú o svoje mláďatá , koja ich tri roky. Nezabíjajú ostatné zvieratá...
Ak by Boh chcel, aby sme sa k nemu dostali napodobňovaním, prečo by nás stvoril takých rozdielnych?
Niekomu môže pomôcť, keď sa bude snažiť ísť cestou lásky a niekomu nie. Knihy o Kristovi boli písané až po jeho smrti, iste preto, že to nechcel on sám. A mal k tomu dobrý dôvod.
Napr. buddhisti kráčajú k Bohu a predsa žiadneho Boha nemajú(uctievanie Buddhu je úpadok - on by to nikdy nechcel).
Kristus neprišiel spasiť nás všetkých - preboha toľko zodpovednosti na jednu hlavu - tí,ktorí to tvrdia sú šialení, chudák Kristus.
On prišiel spasiť svojich súputníkov, svojich učeníkov, Mária Magdalénu... A hlavne prišiel im ukázať spôsob ako to spraviť, z ktorého sa nám bohužiaľ veľa nezachovalo.