Aká demokratizácia, aká demokracia?
Cez média nás len formujú na želaný obraz, ani slovo o reálnych problémoch, ktoré sužujú ľudstvo(snáď okrem tej ekologickej). O ich reálnych príčinách a rôznych riešeniach - a toto platí prakticky o všetkých problémoch. V pozadí je vždy pachuť - my sme vládcovia(elita) a vy ľud(dav), my vládneme a vy poslúchate a vedomosti sú moc, preto nepatria vám ale nám. Vy si môžete vybrať z možností, ktoré vám my dáme(napr. voľby), ktoré ale reálne nič nemenia a vy máte ilúziu slobody a demokracie. Taký je dnešný stav spoločnosti.


