Starý námorník? Čo sa s nimi robí?
Starý námorník? Čo sa s nimi robí?
Fí-ha, toto je láska! Máš aj jeho fotku na nočnom stolíku?
Nekecaj. Ty nečelíš ani vlastnej pásomnici. Vykrmuješ ju na tučno. Asi je prítulná.
Spája sily s tebou...ty ho evidentne miluješ. Môžeš ten vzťah nazvať ako chceš. Láska je láska.
A prečo by nemali byť? Nikto sa do parlamentu nedostal ako nezávislý.
Nemáš biologické myslenie, medicínske nebudem radšej spomínať.
Nie "krémovať"...kremovať, kremácia /spopolnenie, mal som to hneď takto napísať.
Novinársky článok mi je ukradnutý, aj "názory" laikov. Toto je už ale cez čiaru. Nič nie je absolútne bezpečné. Aj pri perfektnej ATB liečbe človek môže zomrieť na bakteriálnu infekciu, aj pri dokonalej hygiene v perfektnom špitáli môže pacient dostať nozokomiálku. Ani nepriestrelná vesta nie je nepriestrelná, ani obrnené vozidlo nie je nezničiteľné.
Pointa je, že Česi budú považovať pravdepodobnú imunitu za bezpečnejšiu ako nejaký test založený na stere z nosohltanu. Nie je to hlúposť, je to rozumné. Ak niekto chce negovať úplne všetko - nech sa páči.
Preto som si to meno zapamätal, že aj keď som ju nikdy nevidel...spomínali "naj".
Inak, nemám rád absolútne tvrdenia ako naj, vždy, nikdy, všade, všetci.
Rozumieš tomu, čo si napísal? To by sa akože úplne všetci mali ukryť? Nechať sa kremovať?
Čo? Protilátky? Každé laboratórium. Pokiaľ viem, začiatkom roka to hradili aj poisťovne, potom na vlastné náklady (cca 50 eur). Ale tuším to slovenské "orgány" neuznávajú.
Keby aj na vlastné náklady...azda je investícia 50 eur na povedzme pol roka pokoja celkom rozumná. A navyše, ak má človek protilátky...je kontraproduktívne nechať sa očkovať. Načo?
To "prekonaný/í" je strašne tupý výraz, nenájde sa nik, kto "vymyslí" vhodnejší? No a nie je azda rozhodujúce či bol Jano testovaný tým alebo oným (nie je to spoľahlivé), nie je azda rozhodujúce, či telefonoval s lekárom prvého kontaktu a vravel, že kaše, má teplotu a je mu strašne zle.
Dokonca nie je relevantné ani či je Máriška očkovaná alebo nie. Jediné objektívne merateľné sú protilátky (na celulárnu imunitu zabudnite). Iste, ani pri dostatku protilátok nie je istota absolútnej imunity. To je iba pripravenosť, kvalifikácia na niečo.
Takže, ktoré protilátky, koľko...a na ako dlho. Iste, je rozdiel či ich mám len tak-tak...alebo 50x viac ako sú referenčné hodnoty. Papier, žiaden telefón (nemusí mať azda človek blbý mobil, nie je to povinnosť).
Všetko ostatné stojí na vode. A ak sú aj imúnni "prenášačmi"...tak potom zostáva iba kolektívna samovražda a spopolnenie. To je azda istota.
Akú majú definíciu "prekonaný/vší"? Presné, jasné, jednoznačné kritériá.
Mám pocit, že K a Č už majú slávy dosť...a stiahli sa z očí. Mňa špeciálne irituje hlavná pediatrička, tú keď uzriem okamžite sa vrhám na ovládač a prepínam.
Veril som, že aj Krištúfková sa stiahla...ale žiaľ nie.
Zatiaľ jedno veľké sklamanie, obaja hrajú ako keby mali pod kraťasmi plienky, dokonca plné.
Snáď sa to zlepší, toto je nepozerateľná bieda.
Potom, čo si Jarčuška junácky zatancoval odzemok a Krčmérymu nadávali kadiaľ chodil...už z chalanov veľa nezostalo. A tie rachétle...to je ešte väčšia hrúza.
Takže, aj Tsitsipas sa odhlásil a bude hrať aj druhý náhradník (Norrie). Dobre, má to dynamiku :-).
Teraz idú na plac Rubľov a Novak. Kupodivu, výnimočne mám favorita :-).
To nemá žiadnu logiku. Dve alebo tri...úplne nepodstatné.
Vlastne, predchádza mu tento môj post:
Najvyšší čas definovať "prekonaný/vší". Nechápem, ako to ľuďom nenapadá, že sa nevie čo to je. Nie je to ten, kto bol pozitívne testovaný...ani ten, kto sa tvári, že mu bolo strašne zle.
Definícia musí byť presná, jasná, jednoznačná. Takže: kto je "prekonavší"? Je to strašne stupídny výraz a Slovák nevládze vymyslieť lepší (?). OK...kritérium by mali byť zrejme protilátky. Inak merateľná imunita jednoducho nie je. Na celulárnu ani nemyslite.
Takže: primárne kritérium by mali (mohli) byť iba protilátky. Ani test, ani očkovanie, ani "prekonanie"...protilátky. No ale ak ani to nevylučuje, že aj tí môžu "roznášať"...tak sa od strachu treba niekoľkokrát nechať spopolniť.
Dám svoj post, ktorý je iba jedna informácia aj sem:
No...konečne vo Švajčiarsku začali uznávať potvrdenie o protilátkach ako kovid-certifikát. Snáď sa to ujme aj inde.
Odporúčame