Ja som nedal na plac to slovo. Mňa to nezaujíma. Ale lekári nie sú súdržní, dokonca sú v mnohých prípadoch k sebe nenávistní až nepriateľskí. Spolu ťahajú iba ak je to v ich spoločnom záujme a to platí nanajvýš pre menšie útvary ako je trieda (napr. kasty).
Nespája ich kolegialita ani korektnosť. Autor ale píše o inom. A síce o vzťahu k ľuďom, o kvalite starostlivosti či skôr postoja k životu. Tam sú nielen rezervy, ale doslova osobnostné defekty.

