Všetci diskutujúci dolu, diskutujú o nepodstatných veciach.
Podstatnou vecou je, že v našom právnom systéme je zákon 300/2005 a jeho paragraf 423.
(1) Kto verejne hanobí
a) niektorý národ, jeho jazyk, niektorú rasu alebo etnickú skupinu, alebo
b) jednotlivca alebo skupinu osôb pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine, pôvodu rodu, pre ich náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania,
potrestá sa... atď.
Takýchto zákonov pribudlo za posledné roky doslova stovky.
Tento zaviedla Ficova vláda v r. 2015, ale to nie je podstatné, tieto zákony sa zavádzajú povinne celosvetovo.
Iba pre ilustráciu.
Verejne budete nadávať napríklad na Hinduistov - hoci aj tu na blogu.
Žiadny Hinduista to nebude čítať, ale v SR vás môže hocikto žalovať
na základe tohto zákona, pretože:
"Pre posudzovanie skutku nie je podstatné, ŽE SA DOTKNUTÁ SKUPINA, RASA, ČI NÁRODNOSŤ, NA ÚZEMÍ SR NENACHÁDZAJÚ."


