V skutočnosti, podľa Charty OSN:
Štát má právo použiť hrozbu silou, alebo silu iba v TÝCHTO DVOCH PRÍPADOCH:
1. Vsebaobrane, teda, ak bol sám napadnutý
2. Ak použitie sily schváli Bezpečnostná rada OSN
Všetko ostatné je zločin proti medzinárodnému právu.
Takže použitie sily v prípade Iraku - zločin.
To, že Saddám bol diktátor, alebo, že údajne vlastnil ZHN je nelegálny argument.
USA si mali útok nechať schváliť BR OSN.
600 tis. mŕtvych a okupácia od r. 2003 doteraz - nelegálny vojnový zločin.
Belehrad, 72 dní trvajúce bombardovanie a 3000 mŕtvych.
Takisto štáty NATO neboli napadnuté, akciu neschválila BR OSN - vojnový zločin.
Líbya, Sýria, detto - vojnový zločin.
A teraz tu máme Ukrajinu.
Putin sa odvoláva na článok 51, částí 7 Charty OSN:
"Ak dôjde k ozbrojenému útoku proti členovi Organizácie Spojených národov, nijaké ustanovenie tejto
Charty neprekáža prirodzenému právu na individuálnu alebo kolektívnu sebaobranu..."
Takže, nedošlo priamo k útoku na Rusko...


