Prednosť svojich zákonov pred cudzími zmluvami a zákonmi.
To znamená väčšiu suverenitu, než akú Rusko doteraz malo.
Nie úplnú, to zďaleka nie, Rusko nemá kontrolu nad svojou menou a to nemá ale žiaden štát.
Slovensko o tom, že by prednosť mali naše zákony pred cudzími, môže iba snívať.
Dokonca ani naše nie sú naše.
70% zákonov nám diktuje EU komisia.
A ak aj nejaký zosmolíme doma, ešte ho EU byrokracia preveruje a ak sa jej zdá závadný, začne sa proces voči SR.
Bavil som sa s istým vplyvným človekom a bezvýznamnosti a nedemokratickosti volieb.
Hovorím mu:
"SR nie je suverénny štát".
On zopäl ruky a vraví:"Chvalabohu".
Ja: "Nemáme kontrolu nad menou, čo tu obieha".
A on: "Chvalabohu".
Ja: "Zákony nám diktuje Brusel".
On: "Chvalabohu".
Ja: "Nič nám tu nepatrí, všetko aj priemysel je v cudzích rukách".
A on: "Chvála Bohu. Radšej nech nás riadia cudzinci, ako by ešte aj nad tým všetkým, čo spomínaš, mala mať kontrolu táto zločinecká banda".
Pred voľbami ale nič lepšie v ponuke nie je.

