Blaha svojich služobníčkov zatajuje
Realitou nás všetkých je, že ani my, ani SR, ani Ty a ja, svet neriadime.
Pellegríni aj Lajčák majú pozíciu, ako hocikto, kto je zamestnaný a fabrika, v ktorej maká, mu nepatrí.
Ak si aj direktor, ale tá fabrika Ti nepatrí, robíš veci, ktoré chce MAJITEĽ.
Chce, aby si niekoho vyhodil, tak to urobíš, chce, aby si mu na účet poslal melón a Ty nemáš na výplaty, tak to urobíš.
Chce, aby si s niekým obchodoval a s iným nie a Ty, aj keď Ti to prinesie straty, tak to urobíš.
Základne, vrtuľníky, zmluvy s Ukrajinou, Vatikánom, NATO, nelegálna migrácia, naši vojaci v Iraku, AFG, na Ruskej hranici, bombardovanie Belehradu...
Áno, môžu si vybrať, môžu odísť.
Ale napríklad Chmelár tiež che ísť do politiky.
A čo by robil, ako predseda vlády?
Odmietol by protiruské sankcie?
Žiadal by vyšetrenie novičoku, MH17 a pod?
Svet je riadený davo - elitárskym systémom.
Môžeš byť v dave a nič nezmeníš.
Môžeš byť vo vláde a nič nezmeníš, akurát viac pochopíš.
Môžeš byť elitou?
Iba ak máš správnu DNA...