"Keby bol Boh váš Otec, milovali by ste ma,...
Vy ste z otca diabla a žiadosti svojho otca chcete činiť. On bol vrahom ľudí od počiatku a nestál v pravde, lebo nieto v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, pretože je luhár a otec lži. 45 Ale pretože ja hovorím pravdu, neveríte mi."
JK tvrdí, že otcom židov je diabol.
Koho tým myslí.
Ak si vyhľadáte v rukopisoch z Nag Hamádí stať : "O pôvode archontov", dozviete sa viac.
A ak si spojíte niektoré vyhlásenia slobodných murárov vyšších stupňov o tom, kto je v skutočnosti ich bohom, začnete niektoré súvislosti chápať.


