A toto číslo sa bude zvyšovať.
No, ja musím byť asi nejaký vještec...
A toto číslo sa bude zvyšovať.
No, ja musím byť asi nejaký vještec...
Pekný názov článku.
Ale slobodný trh, alebo voľný trh, to všetko je iba ilúzia.
Nikde neexistuje, tak , ako aj demokracia, alebo právny štát a iné.
Sú to frázy pre vytvorenie ilúzie na ovládanie ľudí, spoločností, politikov a štátov.
Existuje zákon o zákaze klamlivej reklamy.
Ale kde niet žalobcu, niet ani sudcu.
Islam nemá hierarchickú štruktúru?
Naozaj?
Všetci teda behajú, ako sliepky bez hlavy a netreba sa ničoho báť?
A kto stavia mešity v EU?
Vždy iba veriaci, tak, ako my, keď si na jar sami kúpime antuku a sami urobíme kurty?
Naozaj nemá hierarchickú štruktúru?
Ja predsa nehovorím o vykladačoch Koránu.
Ja som si ho prečítal osobne a môj názor je iba môj.
To, že tvrdím, že každé náboženstvo je prostriedkom na manipuláciu a ovládanie más je tiež môj názor a získal som ho štúdiom "tých kníh" a štúdiom vývoja, činnosti, hierarchie a expanzie každého náboženstva.
A čo má každé náboženstvo spoločné s Bohom, ktorý ich všetky údajne založil?
Potrebuje Boh expandovať?
Pravdepodobne nie.
Takže náboženstvá neslúžia Bohu, načo by Bohu bolo to, že veriaci jedného náboženstva zabíjajú veriacich iného náboženstva, pričom všetci (údajne)veria v toho istého Boha (ak veria, že je iba jeden Boh).
Či...?
Nepovedal Ježiš židom:" Keby bol naozaj Boh vašim otcom, milovali by ste ma, lebo aj ja pochádzam z neho..."
...ale vašim otcom je diabol a vy robíte, čo žiada - vždy bol vrah, nestál v pravde, lebo tá v ňom nie je.
Hovorí iba lož, lebo je otcom lži..."
Hermes, to sa pýtaš vážne?
Ja Bibliu študujem vyše 30 rokov, Korán som čítal a dúfam, že vieš, čo je Talmud, ak mi ho odporúčaš čítať - nebudem Ťa napínať - čítal som ho tiež.
Obzory, o ktorých hovoríš, som si teda už rozšíril.
Islam je iba jeden.
Napokon, túto vetu tvrdí veľa moslimov, ja nie som jej autor. Napríklad to nedávno povedal Erdogan. Je to muslim a dlhoročný člen/sympatizant Muslimského bratstva - asi vie o čom hovorí.
Moje odporúčanie znie ešte raz - prečítaj si Korán.
Môj názor je:" Každé náboženstvo existuje na ovládanie a manipuláciu más.
Môžeme sa o tom baviť hodiny, dávať stovky príkladov, ale je to v zásade fakt..
Ak delíš islam na radikálny a normálny, je to znakom, že o ňom veľa nevieš.
Prečítaj si Korán a tam nájdeš odpoveď, že islam je iba jeden.
V Koráne je opísané, že žena nemá plné práva, neveriaci tiež nie, veriaci v iné náboženstvo takisto nie.
Takže islam je iba radikálny, je nezlučiteľný s chartou ľudských práv, čo potvrdil, myslím v r. 2010 aj EU súd pre ľudské práva.
To, že časť islamistov kašle na vieru a javia sa ako tí dobrí, neznamená, že im vidíš na očiach, ktorí to sú.
Zakladať oheň na parketách v byte je nebezpečné aj napriek faktu, že v tom byte ešte nikdy nehorelo...
A spomeňme si na starý bonmot:
"Nie každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim".
Malinová, veď tú diskusiu máš tu.
A čo vidíš?
Zo strany fanatikov urážky, odvádzanie debaty, omieľanie floskúl, žiadna argumentácia.
A nemusíš za to platiť.
Ty si myslíš, že elity sú inteligenti, ktorí budú diskutovať kultúrne a na úrovni.
Elita je elitou práve preto, že je bezohľadnejšia, arogantnejšia a bezočivejšia, takže debata s nimi by Ťa sklamala asi najviac.
Elity vymysleli demokraciu, teda spôsob ovládania a manipulácie más.
Čo nevidíš, že na jednej strane hlásajú samé hodnoty, vládu zákona a potom, keď prepadávajú cudzie krajiny, tak pre masy hodia primitívne klamstvá a zdôvodnenia?
Najvyššou hodnotou pre nich sú vraj demokratické voľby - to je vraj jediný spôsob, ako prevziať moc - ale na Ukrajine, kde prebehol riadny ozbrojený prevrat, mimo akýchkoľvek demokratických pravidiel, uznali pučistov, ktorí zvrhli práve demokraticky zvolenú vládu a komunikujú s nimi, platia ich a kryjú ich.
Ty by si im zaplatila, aby si ich počula argumentovať?
Skús to.
S úctou
domino svetík
Ak sa vám moje tvrdenia nezdajú, prečítajte si samotný blog.
Napr. si prečítajte odpísanú stať, ako sa akýsi amant venoval "chodidlám panovníčky Anny, ktorá mala líca, ako Westfálska šunka", atď.
Z tohto citátu história priam dýcha a fakty priam valcujú, že?
Inak - knihu vrele všetkým doporučujem všetkým k prečítaniu.
Číta sa nápadne ľahko - asi ako Nový čas.
Ak na prečítanie Nového času stačí 10 sekúnd, až minúta, tak podobné časy, primerane zvýšené o rozsah knihy, dosiahnete aj pri knihe Romanovovci od Montefioreho.
Ak takto píše profesor histórie jednej z najprestížnejších univerzít, tak mnoho ľudí, čo - to pochopí.
Väčšina však bude (čo sa dá robiť), - nadšená.
V neposlednom rade totiž kniha popisuje komiksovou skratkou aj dejiny.
Preto je to nesmierne užitočné dielo - po všetkých stránkach...
Tú Montefioreho knihu som čítal.
Ako Pravda "informuje" denne o negatívnych udalostiach v Rusku, tak aj z tejto knihy priam kvapká antiruský postoj autora.
Mal by napísať knihu o Slovákoch, aby ste to pochopili.
Autor síce prednáša históriu tuším v Cambridži, ale uživil by sa ako bulvárny novinár bez problémov.
Tí, čo ju máte, všimnite si, napríklad, koľko faktov nájdete pri tom, ako vlastne Rusko za Kataríny II. dobylo Krym.
Čo bol Krym, kto mu vládol, kto ho spravoval - nula nula nič.
Zato príbehov zo spální je v knihe neúrekom.
Ruský cár bol v prvom rade majiteľom Ruska - mal ho na Liste vlastníctva (LV), tak ako Britský kráľ má na LV Britániu, Kanadu, Austráliu a i. a médiá cudne tvrdia, že vládne symbolicky.
A dajte si do gúglu fotku cára Mikuláša II. a kráľa Juraja V.
Potom (možno), pochopíte, čo a prečo sa deje tak, ako sa to deje.
Montefiore to nepochopil.
Chcel písať históriu, napísal bulvár.
Tož tak...
Všimnite si túto správu.
Putin má vraj plán zvýšiť dôchodkový vek, Rusi protestujú a "Slovenské" médium "informuje".
Naproti tomu nám už ten vek dávno zdvihli a - protestovalo slovenských 39 miest?
Ak sme neprotestovali my, tak to nemôže byť nič vážne, však?
Tak ak to nie je žiadna tragédia (ten odchod do penzie už pomaly pred sedemdesiatkou, o tom hovorím), tak čo potom vyvádzajú tí Rusi? Ale ak to nie je tragédia u nás, načo potom Pravda z toho robí tragédiu v Rusku?
Divné že?
Teraz sme boli informovaní, že budúci rok sa zvýši odchod do penzie o ďalších 63 dní a Slováci neprotestujú, ani médiá nevyvádzajú.
Viac nás zaujíma osud Rusov, alebo sme už naozaj všetci tak blbí a nevidíme, čo sa deje?
Anton, pomenoval si to síce stručne, ale o to výstižnejšie.
Pri reality show nemusí človeka snímať kamera.
Ak sa človek díva do stovky zrkadiel a hovorí:"Som skutočný", tak ten, čo to pozoruje, síce vidí sto jedincov, ako vravia:"Som skutočný", ale nevie určiť, ktorý je ten pravý.
Správne, ani jeden...
Ale virtuálna realita nás natoľko zamestnáva, že pre zástupné problémy, nevidíme realitu.
Stan, mier na svete by bol pohromou pre Moc v pozadí.
Ako si si iste všimol, mier ešte plošne na svete nebol, tak, ako nikdy nikde od vzniku sveta ešte nebola demokracia.
Otroci by si mohli začať uvedomovať sami seba, cez informácie pochopiť, že sú otroci a začali by klásť otázky.
Preto je treba ich zamestnať jednak obavou o prežitie,
obavou o zdravie a živobytie,
obavou o globálne oteplenie vedúce ku globálnemu ochladeniu, náboženstvom, školstvom, ideológiou, vlastenectvom, ľudskými právami zvieratiek, aby ste neriešili tie svoje a v neposlednom rade aj internetovou diskusiou, trebárs o mieri, či nádeji na mier.
A vo voľnom čase riešte, či Sagan bude mať zelený dres, či Brazília bude majstrom sveta, či Roger dá ďalší titul, či budeme mať dnes štvrtého do štvorhry a kto bol včera v inkognite tajným hosťom...
Toto teda vôbec nepotrebujeme, Stan...
Zaujímavé.
Na ropu, ktorú na okupovaných územiach Iraku a Sýrie kradol Islamský štát v množstve cca pol milióna barelov denne a roky ju dodával do USA aj EU, sankcie neboli.
Nafta a benzín z tej ropy boli roky v našich nádržiach a nevadilo nám to.
Logicky asi preto, že Islamský štát je spojenec a Irán nepriateľ.
Rád by som osvetlil význam slova konšpirácia.
Konšpirácia = sprisahanie, spiknutie, zrada.
Konšpirácia teda nerovná sa špekulácia, resp. neoverená informácia.
To môže byť konšpiračná teória, teda teória, špekulácia, neoverená informácia, dohady o tom, že niekto sa proti niekomu sprisahal, spikol.
Príklad:
Traja hráte karty o peniaze.
Dvaja konšpirujú, teda sprisahajú sa proti Tebe, že budú hrať spolu a oberú Ťa o peniaze.
Ty ich podozrievaš z konšpirácie, sprisahania, ale bez dôkazov je to iba konšpiračná teória, špekulácia.
Až ak sa napr. jeden z nich prizná, stáva sa Tvoja teória potvrdenou, pretože máš dôkaz.
Napoleon, aj Hitler začali nástup na Rusko prekročením rieky Nemen.
V Napoleonovej armáde vtedy bolo vyše 300 tisíc Nemcov a vyše 90 tisíc občanov Rakúsko - Uhorska, teda Čechov a Slovákov.
V čase, kedy Nemen prekročil Hitler, stála opäť Európa na jeho strane - Česko ako protektorát, teda súčasť Ríše a Slovensko, ako vazalský štát, teda tiež súčasť Ríše.
Dnes Slováci a Česi, opäť s dychovkou nastupujú do šíkov NATO a formujú svoje šíky na tom istom mieste - na brehu rieky Nemen.
A opäť Slovensko na nesprávnej strane - na strane agresora.
Hovorím o dátume 23.8.1939 - týždeň pred útokom na Poľsko a Ty skladáš dátumy z 20 -tych rokov , kedy Hitler nebol pri moci.
Prečo neuvedieš, že spojenci boli Hitler, Chamberlain a Daladier, - Nemecko, Británia a Francúzsko, ktorí spolu podpísali Mníchovskú dohodu 30.9. 1938, nemusíš utekať do 20 - tych r.
A spojencom Hitlera bolo pri Mníchove aj Maďarsko, čo si zabudol, že Mníchovom nám ulúpilo cca 20 % územia?
A spojencom Hitlera bolo aj Poľsko, tiež nám ulúpilo územie.
Spojenci Hitlera pri Mníchove:
Británia, Francúzsko, Taliansko, Poľsko, Maďarsko.
A spojencom Hitlera pri útoku na Poľsko, bolo aj Slovensko.
Veď sa neboj písať pravdu.
Pozri si mapu Európy z júna 1941.
Okrem SU, GB a SV - každý štát fašistický - more červených vlajok s hákovými krížmi.
A pozri si dnešnú EU, skoro ako vtedy - iba vlajky sa zmenili - takmer všetci modrá vlajka s hviezdičkami.
A opäť, tak, ako voľakedy Napoleon a po ňom Hitler - všetci nastúpení pri rieke Nemen...
Ešte na podporu toho, čo som uviedol nižšie.
30.5.1938 vydáva Hitler túto smernicu na rozbitie ČSR:
http://www.valka.cz/newdesign/v900/clanek_1 0…
9.9.1938 prejednáva Hitler tento plán útoku na ČSR:
http://www.fronta.cz/dokument/projednavani- p…
A tu je text Mníchovskej dohody z 30.9.1938:
http://www.valka.cz/newdesign/v900/cla nek_10…
Tvrdenie, že kulisy pre 2.sv. vojnu postavila dohoda Molotov - Ribentrop, ktorá bola podpísaná až 23.8.1939, teda týždeň pred útokom na Poľsko, je teda zveličením jej významu a potlačením významu napr.Mníchova.
1.9.1939 sa útoku na Poľsko zúčastnila aj armáda SR v počte 54 tis. mužov.
Tento deň je považovaný za začiatok 2. sv. vojny v Európe.
Nemecko a Hitler boli vykonávateľmi vôle Moci v pozadí.
Tak, ako nájomný vrah útočí na niekoho objednávku.
Tak aj Hitler, alebo aktuálne Al Baghdadí.
Kto si myslí, že po pobyte v US väznici zrazu založil Islamský štát v ktorom sú občania vyše 80 štátov sveta, iba tak, sám bez zdrojov, bez podpory a obsadil obrovské územia a roky ťažil a dodával ropu do západných rafinérií a našich nádrží a my sme o tom nevedeli, nech napíše.
V sankciách pred napadnutím Iraku sme presne analyzovali pôvod každého barelu ropy a teraz sme nevedeli a "kupovali" od IS viac, ako pol milióna barelov denne?
Aj keď nám Putin ukázal satelitné fotky priamo na VZ OSN?
Alebo kto si myslí, že USA, NATO, EU, Turecko, Kuvajt, S. Arábia, Izrael, Francúzsko, Británia a i. bojujú proti IS, nech sa pripojí.
A všetci, ktorí vedia, že IS je iba armádou a ťažobnou spoločnosťou vyššie menovaných štátov, nech sa iba usmejú...
Odporúčame