Citujem:"Pakt Stalin - Hitler postavil javisko pre 2.sv. vojnu."
Protestujem:
Pakt bol podpísaný 23. 8. 1939, teda v čase, kedy všetko naplno bežalo.
Tu sú fakty aj so zdrojmi, ktoré postavili javisko pre 2. sv. vojnu:
http://domino50.blog.pravda.sk/2016/03/14/ ro…
Pred týmto dátumom Západ umožnil, napriek Versailleským zmluvám, naplno a brutálne vyzbrojiť Nemecko a odovzdať mu obrovské zdroje takmer celej Európy, na postup na Rusko (ZSSR).
Aké to boli zdroje?
1. Obsadenie Porýnia 7.3.1936
2. Anschluss Rakúska 12.03.1938 - tak ako bod 1. - porušenie Vers. zmlúv.
3. Mnichov 30.9.1938. Británia (sv. veľmoc č. 1) odovzdáva ČSR .
4. Viedenská arbitráž 2. 11.1938
5. Rozbitie ČSR - vznik SR 14.3.1939
6. Obsadenie ČR - 15.3.1939
7. Napadnutie Poľska - 1.9.1939 - k invázii sa pridala armáda SR!
8. Jar 1940 - napadnutie Dánska, Nórska, Beneluxu
9. 10.6.1940 - dobytie (za 3 týždne!) Francúzska
10. Zdroje Európy (okr. VB, SV, SU), sú k dispozícii Hitlerovi.


