Nie.
Novinári sú ľudia.
Sú to zamestnanci.
Každý zamestnanec "drží lajnu" - je loajálny voči svojmu zamestnávateľovi.
Ak nie, tak nedostane priestor - neotlačia mu to, čo neprejde vnútorným cenzorom.
"Novinárčina je zverejňovanie vecí, ktoré niekto nechce, aby ste zverejňovali. Všetko ostatné je iba PR."
Takže ak ste majiteľ novín, vyši zamestnanci budú písať tak, ako si želáte.
Ak nie, tak ich vyhodíte a nahradíte ich takými, čo budú písať tak, ako im nakážete.
Novinári majú rodiny, platia pôžičky, hypotéky.
Takže odpoveď je - novinári sú armádou agentov cudzích záujmov.
Ja žijem v blahobyte, ale väčšina mojich spoluobčanov nie a väčšina ľudí na svete 85 % nie.
A definovať Ti to radšej nebudem.
Ok, ak Čína má definovaný socializmus, tak by som si ho rád prečítal a porovnal so skutočnosťou.
Aj v ČSR bol socializmus definovaný.
Dosahovali sa ciele, ako elektrifikácia, cestná sieť, železničná sieť, priehrady, elektrárne, programy štátnych podnikov pre pracujúcich, atď.
Potom sme to celé zrušili a povedali: Všetko zle, to bola totalita, ide demokracia.
Milióny ľudí sa dívali, ako všetko, čo oni a ich rodičia budovali, aj po sobotách, nedeliach, za nízku mzdu, pretože: "Vydržte 40 rokov, budujete budúcnosť vašich detí",
bolo rozdané, predané, rozkradnuté a znehodnotené.
A ľudia?
"Odznova! Za 10 rokov dobehneme Rakúsko a všetci budeme bohatí a šťastní".
Hurá, ideme!
Odvtedy prešlo 29 rokov a pre milióny ľudí v ČSR je blahobyt, dostatok a šťastie v nedohľadne...
Ja som iba napísal, že aby sme mohli socializmus budovať, museli by sme definovať, čo to je.
Ak to Čína má definované, rád by som si to prečítal a porovnal so skutočnosťou.
My tiež máme v ústave:
Sloboda slova je zaručená. Cenzúra sa zakazuje.
A potom režim pošle kukláčov na toho, komu zaručil slobodu slova.
Stan, Ty si v diskusii odus?
Tak mi odpovedz na tie otázky pod minulým článkom.
Nadnárodné riadenie hľadá rôzne varianty štátneho zriadenia, pre optimalizáciu riadenia más.
Liberalizácia nie je zriadenie pre Čínu, pretože by sa otvorili hranice a okrem turistiky, čo je pozitívne, by nastala aj migrácia, čo je negatívne.
O tom, že Čína je riadený experiment svedčí aj štátne riadenie populácie.
Počítajme: Ak 1% populácie,čo predstavuje 70 mil. ľudí, riadi 90% svetového bohatstva, tak veľká väčšina z nich, sú iba milionári.
Miliardárov nie je viac, ako 10 000.
Takže týchto 10 000 riadi (to nie je to isté, ako vlastní), 85% svetových zdrojov.
Z týchto 10 000 možno 2000 superbossov má rozhodujúce právomoci.
A tých 2000 ľudí, ktorí prakticky vlastnia svet, nikdy nebudú dobrovoľne súhlasiť, aby sa zvyšovala životná úroveň 7 miliárd ľudí.
Preto sú ĽUDSKÉ ZDROJE (ako jeden z ich zdrojov ktorý vlastnia), riadený a manipulovaný kontrolou peňazí, prírodných zdrojov, školstvom, médiami, vojnami, a tak, že sú priamo riadené vlády.
A asi dám k tomu blog...
Stan, do Číny bolo presunuté z jedno centier riadenia, preto Čína funguje tak, ako funguje.
Za minulý rok v Číne pribudlo do 90 miliardárov a to nevypovedá o budovaní socializmu.
Nakoniec, aby sme mohli socializmus budovať, museli by sme najskôr definovať čo to je.
Podobne, ako demokraciu. Všade ju majú, akurát, ak by sme ju definovali a vytvorili pre ňu stupnicu od 1 - 100, namerali by sme v Hitlerovskom Nemecku možno úroveň 9 a v dnešnej EU možno úroveň 19 (na Rostasa za NÁZOR mierilo samopalmi pred deťmi 8 kukláčov).
Čínska kapitalistická úderka preberá kontrolu nad fabrikami a aktívami po svete.
Ak sa napríklad v Čechách stane majiteľom fabriky Čínska korporácia namiesto Americkej, zamestnancom ani nepridajú peniaze, ani nezvýšia dovolenku. Takže socializmus v praxi nie je to, čo opisuješ.
Ale po minulom článku som Ti poslal jednu otázku, na ktorú si mi neodpovedal.
Nože sa mrkni, prosím Ťa a skús mi odpovedať.
S úctou
Domino Svetík
Tu by som Ti chcel iba pripomenúť, že ČSR prestala existovať 14.marca 1939, kedy SR vyhlásila samostatnosť.
Na druhý deň, 15. marca 1939 Nemecká armáda vpochodovala do ČR, ktorá sa stala protektorátom, presnejšie súčasťou Nemecka, kde platili Nemecké zákony, ešte presnejšie - ČR sa stala jedným z Nemeckých krajov na 6 rokov.
SR sa 14.3.1939 stala spojencom Nemecka.
1.9.1939 armáda Nemecka a SR (54 tis. mužov), zaútočili na Poľsko, čím sa začala 2. svetová vojna v Európe.
Ešte raz: Slovenská armáda spolu s nacistami zaútočili na Poľsko v deň, ktorý je označený za začiatok 2. sv. vojny v Európe. SR bola agresor v 2. sv. vojne.
22. 6. 1941 zaútočilo Nemecko na ZSSR.
Slovensko, ako spojenec Nemecka sa pridalo v septembri 1941.
Máš pocit, že po tom, ako sa situácia otočila a Rusko vojnu vyhralo, malo sa správať k SR, ktorá ho vojensky napadla a k ČR, ktorá bola súčasťou Nemeckej ríše, ako k spojencom?
Uvidíme vyostrenie boja US elít a Globálnej elity.
Globálna elita kontroluje FIFA a ako ste si všimli, Infantino vyhlásil, že nikomu neodporúča bojkotovať MS, pretože dostane dištanc aj na tie ďalšie.
Nie je dôvod, aby US elita cúvla a tak uvidíme ťažký boj, pretože na EU, ako na vazala US elít, bude vyvíjaný obrovský tlak, ktorý vyústi k rozštiepeniu EU a k oslobodeniu Nemecka spod US okupácie.
Novičok = Now we choke - teraz vás udusíme.
Tento tvrdý odkaz je podporený prácou tajných služieb, ktoré sú súčasťou nadnárodného riadenia a ktoré pripravili Mayovej a spol., tak "overené " informácie v kauze Skripal, že všetci, ktorí sa k nej pridali, sa neuveriteľne blamovali, pričom stihli o sebe prezradiť, že neuznávajú žiadne hodnoty o ktorých denne rečnia.
Prezumpcia neviny, ktorú máme v ústavách je pre nich iba sprostosť...
Nuž, títo ľudia nám vládnu.
Viktor, milý článok.
Keďže Ukrajinskú vojnu sledujem od Majdanu, na ktorom z poverenia Sorosa rečnil v decembri r. 2013 aj Miroslav Lajčák (z poverenia Sorosa vykonával tieto funkcie: Ríšsky protektor USA v Bosne, kde mal právo, podobne ako Heydrich, rušiť uznesenia Bosenského parlamentu, tri dni po slávnom Sorosovom liste:"Dear Hillary"..., v ktorom Soros úkoluje H. Clinton vo funkcii MZ USA, ĚU komisiu, aj samotného Lajčáka, už Lajčák, ako komisár EU v Albánsku, dáva vyhlásenia voči vtedajšiemu premierovi, teraz je teda Lajčák v OSN, ako Sorosova kádrová rezerva, kde prečká krízu v SR a spolu s Dzurindom, Miklošom a ďalšími sa zapojí do predvolebného boja...), tvrdím, že obetí na Ukrajine bolo viac, ako 20 tisíc.
Tu je jeden z mojich blogov k Ukrajinskej vojne:
http://domino50.blog.pravda.sk/2015/02/18/ ti…
domino svetík
Novičok, novičoky, ako tajomné, vysokoúčinné chemické zbrane, ktorých názov bol známy viac Západu, ako Rusku.
Now we choke - Teraz vás udusíme.
Odkazy, ktoré nie sú pre to, aby ich chápali bežní ľudia.
Ten odkaz je zo Západu smerom na Rusko, alebo z Ruska smerom na Západ?
Citujem Ťa:
"V totalite si nevieš vo voľbách vybrať, nakoľko máš jednotnú kandidátku a na nej určených kandidátov."
Ubezpečujem Ťa, že ja si tiež neviem vybrať a preto nevolím.
A tiež tento systém nazývam totalita.
Ak mi priznáš to, že mám na to právo, vážim si to.
Iste si si všimol, že toto právo využíva viac, ako 60 % voličov v SR.
Tak sa zamysli, prečo toľko ľudí nevyužíva možnosť voliť.
K totalite a k povinným voľbám, ktoré sú v EU v dvoch štátoch:
Socializmus bol totalita, ale sám sa nazýval demokracia.
Voľby boli povinné.
Dostali ste lístok, na ňom kandidáti.
Mohli ste ísť za plentu a lístok tam NEHODIŤ.
Vonku ste ho vyhodili.
Tí, čo tvrdia, že táto totalita je demokracia, vravia:
"Voľby sú síce (v Írsku, Belgicku?), povinné, ale môžete tam prísť, ísť za plentu a lístok nehodiť.
Nájdite dva rozdiely, alebo stačí jeden.
Áno tento systém sám seba nazýva demokracia, ale socializmus tiež, takže tu rozdiel nie je.
Demokracia totiž na Zemi od jej vzniku ešte nebola.
Demokracia v preklade znamená vláda ľudu.
Môžete to tak nazývať, ale potom to treba označiť na stupnici od 1 - 100.
Napríklad: V Nemecku za Hitlera bola demokracia hodnoty 9 zo 100.
Nemci podporili, že: Vykynožíme Slovanov, židov, cigáňov, zoberieme si ich územie a budú na nás makať!
A v EU dnes je hodnota demokracie napr. 19 zo 100.
Kynožíme Srbov, Iračanov, Sýrčanov, Líbyjcov...
Tak žiadny štát nechce zaviesť povinné voľby, akurát dva štáty EU ich majú zavedené.
Máš pravdu, splietam a fabulujem.
A môj príspevok svedčí o čom? Prepáč, ale tomu už vôbec nerozumiem.
Ak ťa naozaj zaujímajú moje názory, aj keď asi tušíš, že sa jemne rozchádzame, tu máš link na môj blog na pravde.
Demokracia od začiatku sveta nikde nebola.
Ak už naozaj trváš na označení demokracia, je treba jej "silu" označiť na stupnici od 1 - 100.
To je, ako keď poviem - kyselina.
Musíš ju špecifikovať, napr.: Octová a musíš napísať koľko percentná.
Ver mi, že je veľký rozdiel, dať si do šalátu 8% kyselinu octovú, alebo 90%.
Za socíku tu bola síce jedna strana, ale napríklad poslancov (aj do parlamentu), navrhovali a vyberali ľudia na zasadnutí v dedine, vo fabrike, atď.
Strana dohliadala, aby väčšina tých, čo sa takto dostali do ČSR parlamentu (FZ), boli straníci (dávala straníkom pokyny, aby navrhli straníkov), ale v parlamente sedeli aj dojičky kráv, aj učitelia, aj riaditelia fabrík, aj roboši.
Poznal som pani, čo bola poslankyňa vo FZ (v parlamente).
Bola majsterkou vo výrobe vo fabrike.
Normálne pracovala a do Prahy išla iba keď zasadal parlament.
Nebola za to platená!
Vo fabrike jej v ten deň refundovali mzdu, dali diéty a to je celé.
Vlakom do Prahy a na druhý deň o 6:00 na dielni.
HeyParyba, Ty si nezažil socializmus, že tak obhajuješ totalitu?
Vieš, socializmus tiež sám seba nazýval demokracia a tento systém, čo je Feudálno, mafiánsko - oligarchický, korporátny fašizmus, sám seba tiež nazýva demokracia.
Demokracia je vláda ľudu a ľud tu v žiadnom prípade nevládne.
To pomenovanie, čo som tomu dal vyššie, je oveľa charakteristickejšie pre tento sysyém, ako manipulatívny, zavádzajúci a mätúci názov - demokracia.
Malinová, Strana nevoličov je skvelý nápad a platforma na združenie ľudí, čo chápu, že v mafiánskej organizácii nestačí nahradiť krstných otcov inými krstnými otcami.
Ja na mojich blogoch tomu dám tiež priestor, budem to volať podobne, napr. Hnutie nevoličov. Sociálne siete sú k mierumilovným, neextrémistickým hnutiam síce málokedy priateľské, ale uvidíme.
Myslím, že v Belgicku, aj tuším v Írsku sú voľby povinné a to je testovacia platformna pre celú EU.
Musím sa smiať, keď po 89ˇ, nám Západ hovoril: "To akože ste museli, povinne voliť?" A my sme sa červeňali.
"A to ste všetci hlasovali za, odsúdili napr. "Niekoľko viet", len tak, ani ste to nevideli, bez dôkazov"?
"Žiadna pluralita? Vy barbari!"
A dnes?
Povinné voľby, celá Európa ide bez dôkazov a mandátu OSN pomáhať USA bombardovať Irak, Líbyu, Sýriu, Belehrad, vyvraždíme milióny ľudí?!. Za pol hodinu, bez dôkazov všetci vedia, kto zabil novinára, alebo kto, čím a skade otrávil Skripala?
A v Ústavách máme napísaný presný opak...
Stan, mnohí ľudia, čo túžia skorumpovanú vládu nahradiť skorumpovanou vládou by možno privítali, aby náš prezident, ktorý je tiež zločinec, mal právomoci, také, ako v Číne a dal by pre výstrahu verejne popraviť nejakých tých ministrov, verejne, na Slovane, počas ligového zápasu, cez prestávku.
Slovan by mal po sto rokoch plný dom, pretože naša mládež, "Na ktorú sa díva celý svet" (klasik (Kiska) ), zatúžila po krvi.
Vieš, čo by ma zaujímalo?
Ako sa vlastne v Číne dostali ľudia k fabrikám, ako sa z nich stali majitelia bánk, fariem, lietadiel, oni privatizovali (určite čestne keď to korigujú popravami), alebo z vrtuľníkov vysýpali peniaze?
Toto mi akosi ušlo, nože ma osvetli.
Nedávajme tomu energiu.
Ak výrobcovia revolúcií zbadajú nezáujem, môžu nasledovať ďalšie tzv. sakrálne obete.
To, že Fico označil Sorosa, je vážne.
Fico má denne výstupy informačných služieb.
A informačná služba je spojená so službami západu, dostáva sa jej doporučení, či vyhrážok pre vládu, tieto info sú veľmi vážne.
A to, ako na ne reagujú agenti - Šeliga, Kiska, Žitňanská, časť médií - označením ich za konšpirácie, ma iba utvrdzuje v presvedčení, že má pravdu.
Nemyslime si, že na Slovensku sa nemôže stať to, čo na Ukrajine.
Fico, ktorý vie, čo sa deje (Lajčák na Majdane ako Sorosov agent - s vedomím vlády SR), spomaľuje vášne.
Po prvej vlne nič, po druhej, Kali, po tretej odstúpil Fico a po ďalšej im dajú nové voľby.
Ale pozor, protivník nie je zo SR.
Ukrajina to neustála a Erdogan to ustál iba vďaka tomu, že ho Rusi presunuli do Sýrie pod Ruský raketový dáždnik. PretoTurecko a S - 400. US raketa totiž nezostrelí US lietadlo.
A teraz čistí tisíce agentov, ktorí sa odkryli...
Odporúčame