Pritom celá tá kauza vznikla tak banálne:
Ide policajt k lavičke a pýta sa:
"Čo tu robíte, pán Škrípal?"
"Now we choke - Teraz my dusíme".!
"To ale vôbec nie je spisovné"- (hovorí mi anonymný angličtinár).
"Ja viem", odpovedám ja, "ale on je Rus, nehovorí spisovne".
No a táto kauza sa potom prekryla kauzou: Chemický útok v Dume, (no a to sa prekryje kauzou xy...).
Prečo? Pretože je vojna a vo vojne sa toto všetko bežne robí. Nevšimli ste si Juhosláviu, 11/9, AFG, Irak, Irán,
či raketu v r. 2010, čo zastavili Rusi
Aké hodnoty, aké právo, aká demokracia? Je vojna, že sa (ešte),nestrieľa v BA, neznamená, že sa nestrieľa nikde.
V Ghúte boli zajatí dôstojníci USA, GB, Izraela .
GB sa obrátili cez Omán (Britský vazalský štát), na Rusov a tí im povedali, že musia rokovať so Sýriou.
USA vyslali priamo do Damasku vyjednávača.
Kauza Škrípal, aj kauza Chem. útok tak slúžili na zlepšenie vyjednávacích pozícií.
A čo sa týka MS, tak k tomu ešte Západ určite nepovedal posledné slovo...


