Myslím si, že si skvele zhrnul dôvody pre ,,správny výber".
V súčasnej situácii je zrejmé, že USA boli,,nasvietené" v tmavom kúte a postavené pred rozhodnutie, naozaj bojovať proti IS a podieľať sa na likvidácii svojej investície.
Peniaze by ich zrejme nemrzeli, pretože za rok ,,vojny" proti IS, po 7 600 bojových náletoch a minutí viac, ako 4 miliárd USD.
Hlavný dôvod je, že IS je vlastne pechotou Spojených štátov, ktorú operatívne premistňujú z Afriky na stredný východ a (čo nie je vylúčené), aj na Ukrajinu a do Európy.
IS je tou silou, ktorú majú USA na dobytie a kontrolu štátu.
Teraz, keď na prsty USA zasvietili reflektory, budú musieť vycúvať minimálne zo Sýrskeho projektu.
Pretože ak sa k Rusku pridá iba jedna krajina z EU, tak sa misia IS podarí aj vďaka verejnej kontrole.


