Čaputová: Šefčovič má všetky predpoklady, aby svoje funkcie zvládol
kristepane, sulik sa ozyvapri sefcovicovi? :-D
tomu by Leyen pridelila tak akurat funkciu neuzitocneho idota
"Šéf liberálov z výsledkov britského referenda obviňoval elity EÚ, na čo sa ho von der Leyen pokojne opýtala, "A čo ste vy, ak sa smiem opýtať?" Otázka, ktorá rozosmiala publikum, Sulíka zjavne zaskočila, keď sa neisto pokúšal získať čas: "Čo teraz, čo myslíte? Povolaním, vzdelaním, národnosťou?"
Von der Leyen upozorňuje, že tiež je poslancom európskeho parlamentu, na čo Sulík reaguje, že áno, ale iba od roku 2014. Nemka sa preto pripravuje na pointu a pýta sa: „A preto je moja otázka na vás, kde je konštruktívny príspevok?“
Sulík sa následne pokúsi brániť. Tvrdí, že jeho konštruktívnym príspevkom je to, že nehlasoval za eurokomisára „Junckersa“, čím vyvoláva ďalšiu búrku smiechu z hľadiska. "No to je výborný konštruktívny príspevok," komentuje ironicky jeho obranu von der Leyen, nekomentujúc fakt, že eurokomisár sa volá Juncker."