tiskarienka, naj7
ten dlh je "vyuctovanie" za roky socializmu, ktore ako ekonomicky system v tej starej tazkopadnej sovietskej podobe skrachoval
tak ako v pripade firiem, ktore prechadzaju restrukturalizaciou, potrebujes mat obrovske mnozstvo prostriedkov, aby si dokazal vratit firmu, ale aj krajinu do situacie, ked ma perspektivu
my sme nemohli bez dlhov + zahranicnych investicii udrzat socialny zmier, drzat krok s otvaranim sa ekonomiky svetu a teda aj vystaveniu sa konkurencii - bez dlhov by bol prechod ovela bolestnejsi, mozno aj nemozny
mimochodom, dlhy maju aj bohate krajiny, takze nie sme v ziadnej vynimocnej situacii
to by bolo na dlhu debatu, v skratke je to, ze sme boli a este sme statom, ktory sa z chudoby pohyna niekam - dufajme, ze hore


