este jeden bod
ked mali zodpovednost za krajinu, tak sa jej bohapusto vzdali a povalili vlastnu vladu
este jeden bod
ked mali zodpovednost za krajinu, tak sa jej bohapusto vzdali a povalili vlastnu vladu
ano, bolo to tak, ale postupne sa to meni - kedysi si dosiel do Aldi a Visa bola len na ozdobu, este to pokladnik na ukazku vstrcil do citacky, aby ukazal, ze nepojde, ale tam sa dalo platit napriklad mastercard,
ale to suvisi aj s tym, ze Nemci oblubuju hotovost, kartou som sa vtedy v dost slusne zaplnenom obchode snazil zaplatit iba ja :-)
my nemame inflaciu 3 %, to potraviny v spotrebnom kosi zdrazeli o 3 %, aj to nie kazdemu, ked si kupujes banany, tak podstatne viac k tym trom percentam prispejes ako ked si kupujes mlieko
nie, nie, ty nieco tvrdis, tak to podloz
ja tvrdim, ze je to LOŽ
na to, johnyiv, potrebujes mat zavrete hranice pre ludi, sluzby aj obchod a kamaratov z mokrej stvrte, ktori budu mat chut odoberat to, co dopestujes
to sa uz v sucasnosti urobit neda
Dankovu dan niekto zaplati, ale ked sa v obchode budes spravat ako ovca, nuz tak ostrihaju priamo teba
ZSR nic nepredlozi, maximalne ZSSK, a to, ze je to 40 melonov, je LOZ
ano, teraz sa pouziva zaklinacie slovko "bez dane" - skutocne uspech
ono je to mozno myslene, ze 400 ultras z Trnavy je maximalne znesitelny a zvladnutelny pocet, aby nebola ohrozena bezpecnost ostatnych fanusikov a hracov :-)
niektore ceny isli hore, niektore dole - ovocie, zelenina je typicky sezonna potravina, kde debata ci za to moze oc'dvod alebo nie je uplne kontraproduktivna
inak Markiza urobila kontrolny nakup beznych veci pred sviatkami a rovnaky nakup v janurai - v januari nakupili celkovo lacnejsie
asi im pri nakupe neradil Andrej :-)
dochodky su valorizovane o tzv. dochodcovsku inflaciu, tie najnizsie o nieco viac, lebo je stanovena urcita minimalna suma
ano, pri niektorych socialnych davkach ich zvysovanie "nestiha" inflaciu
inflacia je nutna, pretoze zohladnuje naklady, mimo ineho aj rast platov sa nezaobide bez toho, aby sa prislusny produkt alebo sluzba nezdrazili - tym viac, kde je viac ludskej prace
nie, ja som napisal, aby si, ked sa ti nepacia ceny, aby si ty isiel do takych obchodov, ktore nezdrazili, a taktiez som napisal, ze ked som na nieco cenovo citlivy, tak hladam to, kde je to lacnejsie, a ked hladam kvalitu, tak idem tam, kde ju maju
vola sa to spotrebitelske spravanie
socialisti boli prvi a jediny, ktori prelomili fetis rovnej dane - znizili postupne DPH na lieky, zdravotne pomocky, knihy, tlac, znizili DPH na zakladne potraviny
places na nespravnom hrobe
skusim ti pomoct, napriklad zdrazeli rohliky - lidl na 8 centov, inde na sedem, predtym boli v cenovej urovni 6/7 - lenze tam to bolo najma pre zvysovanie platov a nakladov pekarov, pekaren a la Hurbanic s rozkom chrumkacom isla z 10 na 12 aj bez odvodu
este raz - co ta vytocilo z januarovych nakupov, ved predsa nebehas po desiatich obchodoch
tak, ako sa zvysili mzdy pocas Ficovych vlad, sa nezvysili este nikdy
a co teraz s tym? nastuduj si, co je kapitalizmus
viem, ale stale som to ja, kto si urcujem co, kedy a kde kupim - odporucam
napis konkretne, co ti tak zdrazilo, ze ta to vytocilo
my uplni cenovo citlivi analfabeti kupujeme tam, kde je to lacnejsie a my uplne nakvalituzamerani analfabeti si priplatime za kvalitne potraviny
ty si kupuj kde chces
takze z tvojho prveho prispevku "Andrej ceny zdrazuje" uz je "casom sa vyrovnaju" :-D
tebe v hlavicke niekto strasi, ale neviem, ci je to Andrej
Odporúčame