ked ma dnesny prezident utajenu manzelku, tak buduca prezidentka moze mat utajeneho partnera
moze chodit v maske, a ked ho nahodou vymeni, tak to nikto nespozna :-)
ked ma dnesny prezident utajenu manzelku, tak buduca prezidentka moze mat utajeneho partnera
moze chodit v maske, a ked ho nahodou vymeni, tak to nikto nespozna :-)
HDP je out, to uz nie je hipsterske...
aky maju vyhodniare index stastia? a aki bratislaffcania?
bola to skor odpoved na filozofiu, ze ak ma clovek majetok, tak by sa mala platit dan z hodnoty majetku
sorry, zle som to napisal - samozrejme, mame majetkove dane (ako je aj dan z nehnutelnosti), nemame majetkovu dan, ktora by postihovala cely majetok obcana
pristupit k volbe prezidenta takymto sposobom, ako sa to snazit teraz vysvetlit Kiska, je dehonestacia celeho uradu aj priamej volby prezidenta
ako to povedala Penta? Volič nič o ničom nevie, volič je h...o
a starenka pod Slavinom, ktora tam zije od nepamati a ktora sa nemoze s celym domom prestahovat inam, a ktoreho trhova cena za roky postupne stupla, aj preto, lebo sa tam pristahoval ten milionar, ta ma vypadnut, aj keby chcela svoj zivot dozit doma
to, ze sa inde vyuziva trhova cena nehnutelnosti pre stanovenie dane, este neznamena, ze je to jedina moznost a ze je to dobra moznost
trhova hodnota je ti na milu jarmilu, ked v dome zijse, trhova hodnota je podstatna, ked dom predas a na tom benefitujes
hore vyssie som ti popisal pribeh pana prezidenta Kisku, (ak si to nepochopil), ktory sa nam snazi nabulikovat, ze islo o propagaciu jeho osoby a jeho knizky
takze ak je jeden maly Kiska schopny zasantrocit viac ako milion eur pri takejto prkotine, co vsetko je schopny nadnarodny koncern?
to je uloha nad sily jedneho clanku, kazdy stat ma specificky sposob, ktory sa tyka byvania a nehnutelnosti - zoberme si len napriklad susednu Cesku republiku, kde si napriklad mozes cast urokov z hypotek dat ako danovo odpocitatelnu polozku, vo Francuzsku este aj zaclony (vybavenie bytu), roznym sposobom je upravene vlastnictvo, ktore jednak danovo zvyhodnuje majitela, ale zaroven mu kladie iste obmedzenia v nakladani s majetkom, rozne sposby regulacie najmov atd. atd.
prave preto je tu obava, ze ked nejaka horliva skupina politikov si zoberie za svoje vyssie zdanenie, ale ine ulavy, ktore v tych ktorych statoch su, bude ignorovat - to je take... slovenske
jeden melon eur? to zvladnes aj pri propagacii vlastnej tvare a jednej utlej knizky :-)
osobny utok? :-D
jdnoducho nie je podstatne, akym sposobom sa realizuje pravo na dostojne byvanie - ci cez vlastnictvo nehnutelnosti alebo cez rozne ine formy, az po socialnu pomoc
tieto firmy na Slovensku platia dane, ale okrem toho naplnaju aj socialne fondy - a socialne fondy naplnaju aj firmy, ktore dane neplatia
nie je v tom ziadny rozpor, ten je len v tobvjej hlavicke makovicke
toto je tiez dobry POV (point of view)
ano, prave cez odvody, ktore su pre firmy este navysene cca o 30 %, tu nechava zahranicny kapital cas penazi
aj ked su tu snahy pana odovodoveho bonusa, aby sa toto zrusilo
jednou z rad ceskych pravicovych ekonomov, zdoraznujem pravicovych, ako sa maju ludia pripravit na starobu, je mat vlastnu nehnutelnost
vysoke zdanenie nehnutelnosti nie je trest pre bohacov, lebo ti si to bude bez problemov zaplatia, alebo preleju do nakladov cez firmy, je bic na strednu triedu a chudobnych ludi
myslim, ze by bolo dobre zdoraznit, ze nasa ustava hovori o socialno-trhovom hospodarstve a ze to sa akosi nezlucuje s tym, aby sa cez vysoke zdanenie nehnutelnosti na byvanie zo Slovenska stal uzernicky stat
a socialna charta povazuje byvanie za jedno zo zakladnych prav
na Slovensku nie su ani vysoke dane, ani odvody, su porovnatelne s Nemeckom a neporovnatelne s takym svajciarskom
v Bratislave chcel Nesrovnal zdvihnut dane z nehnutelnosti a skoro ho vyniesli v zuboch
vo Vallovom plane B (Bratislavu? bohatych? bohorovnych? blbych a blbsich?) je podstatne zdvihnutie dani jednym zo sposobov, ako plnit mestsku kasu a presuvat peniaze pre najomne dotovane byvanie - neviem, ci je to to, co by rad videl Brusel :-)
ta zla zla slovenska vlada, ktora podla I. M. pre Ukrajinu nic nerobi, a polostatny podnik eustream (druhu polovicu zasantrocil Ivan Miklos), spustili v kritickej chvili pre Ukrajinu reverzny tok plynu, aj navzdory Kremlu
tož tak, Ivane
Odporúčame