sud riesil vlastnictvo pozemku, nic viac nic menej
sudca nie je Columbo
sud riesil vlastnictvo pozemku, nic viac nic menej
sudca nie je Columbo
ta sa zbinko nikdy nemylis, ani ked si pleties cenu MAXIMALNU :-D
myslim si, ze sudny clovek dokaze posudit, co si tu vyprodukoval :-)
napriklad tu:
Prvý sociálny balíček predpokladal zníženie cien plynu o dvojciferné číslo. Po dvoch zníženiach, o ktorých rozhodol regulačný úrad, spolu s vratkou vlády by domácnosti mali mať ceny plynu nižšie o viac ako desatinu.
vyborne, tak a teraz sa vratme k zaciatku tohto postu, aby bolo jasne, o com bola debata
Otazka: Nevravel Fico, že kupujeme späť SPP aby nešli hore ceny?
Odpoved: Nevravel
:-D
nuz ano, ked URSO znizi MAXIMALNU cenu, tak ju musi znizit aj dodavatel, ale ked ju chce znizit este menej, tak NEMUSI nikoho o nic ziadat
ja som netusil, ze ty ani len netusis, co je to MAXIMALNA cena
ach jaj...
na URSO by museli byt prekvapeni, ked by si pri MAXIMALNEJ cene plynu dali schvalovat znizenie
toto cislo nemas ako zdokladovat a verifikovat, pretoze vychadzas len z jednej zmienky, ze sa rozpustia na dotacie rezervy plynu vo vyske cca 170 milionov, ktore ziskal stat pri kupe SPP - takze mohlo byt pokojne vacsie ci mensie
ale to nie je podstatne
svedci to o tom, ze vlada brala do uvahy socialne aspekty a stratu dotovala jednak z jednorazoveho prijmu pri predaji SPP, pripadne zo ziskoveho tranzitu a distibucie - a aj to su tie "socialne istoty", o ktorych sa tu tak dlho a casto hovori
k tomuto zbinovmu copy a paste len tolko, ze sutaz medzi alternativnymi dodavatelmi energii prebieha prave na principe, ze podlezu maximalne ceny
...to ja len tak, aby rec nestala :-) je to proste nas expert, nas zbinecko
vazeni a mili citatelia, toto je krasny priklad zbina ako manipulatora :-D
prispevky predtym tvrdil toto:
-----
nie, preco??....
ak bude chciet SPP znizit cenu plynu pre domacnost, musi to schvalit URSO...co ak to URSO neschvali??...:-)
inak....ak je priestor na znizenie cien plynu, preco sa tak nedeje uz teraz???...
zbino zbino
1692646 04.09.2013
15:02
---
o 15:02 ani len netusil, ze na ZNIZENIE ceny plynu si SPP nemusel pytat povolenie od URSO, kedze URSO urcuje MAXIMALNE ceny. Potom, ked bol o tom pouceny, o deviatej vecer bol majstrom sveta :-D :-D
to je nas zbino :-)
ty nam tu hadzes cislami ako 170 milionov, potom hadzes cislami ako nula, tak nam ich vysvetli
nie, nemohol, a ani neviem, preco by som to robil
ah, E.T. sa nam opat zjavil... :-)
tak o kolko teda stupli za Fica ceny?
podobnu debatu sme viedli pred piatimi rokmi a nevedel si ani to, ze URSO urcuje MAXIMALNU cenu plynu - vidim, ze ujo Google ta aspon nieco naucil :-D
SPP matka ma prijmy aj z distribucie a tranzitu, ktore nesuvisia s predajom plynu na domacom trhu, takze tie cisla nehovoria o nicom
znizenie sa zrealizovalo a spolu s plynovymi vratkami islo o cislo s dvomi ciframi
co mas dalej na srdci?
ty si zbinko, este pred casom ani len netusil, ze URSO urcuje maximalnu cenu plynu, kde by si ty nabral nejake znalosti navyse
Odporúčame