a ani nedoslo, SPP pocas druhej vlady R:F. nepodavala cenove navrhy na zvysenie
a ani nedoslo, SPP pocas druhej vlady R:F. nepodavala cenove navrhy na zvysenie
nevravel
hovoril, ze stat bude mat kontrolu nad cenami, nie ze ti niekto zabezpeci rovnaku cenu plynu
roztrhana faktura sa tykala elektriny a zvysenia cien jednou z distribucnych spolocnosti, ktora potom po zasahu URSO ceny upravila a stare faktury mohli ist do kosa
ale ved je to podla sulikoidnej filozofie, ze trh urcuje ceny, mal by si gratulovat - a to este nie celkom, lebo Richard chcel úplne zrusit regulaciu, ktora ceny brzdi
tak si este uzi casy pribrzdeneho zvysovania cien, mozno sa coskoro minu
Slovensko nepouziva americky plyn a nielenze mozeme, ale aj odoberame rusky plyn...
pretoze hovorit o mafianskom state a dostat sa k pozemku, ktory presiel mafianskou retazou a lpiet na nom tak, ako na nom lpie pan prezident je to klasicke - vodu kaze, vino pije
jedna vec je pravo, druha politika
ani kupit si byt od Bastrnaka nie je trestne, ale Kalimu to lamalo politicky vaz
ani dostat sa k pozemku cudnym sposobom nie je trestne, ale lame to obraz moralneho etalonu, slusneho slovaka a podraza mu to nohy v politickej kariere - jeho percenta, este pred casom nebotycne, uz ciastocne zerodovali
rotavator, pan Kiska uz ma rozhodnutie sudu, staci ho len respektovat. ak ho respektovat nebude legitimizuje postup pozemkovej mafie -
stoik, staci ak uslachtily anjel respektuje rozhodnutie sudu
inak bude respektovat a legitimizovat postup pozemkovej mafie
to je len modifikovana verzia genialnej vety antibirkoma (akoby rotavatorovi z oka ci z pocitaca vypadol) :-D
"Zajtra idm za tebou. Ja tvrdím že vlastníš jeden môj pozemok, dúfam že mi ho vrátiš bez súdu."
zatial co antibirkom chcel chodit po ludoch a vnucovat im svoj pozemok a nasledne ziadat od nich jeho vratenie, rotavator uz chodi s pocitmi namiesto listin
moze dobry, vesely, otvoreny, inteligentny, racionalne uvazujuci clovek lipnut na pozemku, o ktoreho pozemkova mafia obrala povodneho majitela?
obrazom akej duse je napriklad takato tvar? :-)
sud nerozhodoval o vine a nevine, takze nemoze byt nieco take v zdovodneni rozsudku
zhodnotenie faktov z priebehu sudu, retaze "nahod", sposob ziskania pozemku, aj spravanie sa nadobudatela sudca zdovodnil v neformalnej rovine - a dost jednoznacne
zaujaty, nezaujaty?
vyssi sud bude riesit, ci je rozsudok dostatocne odovodneny, nie dusevne rozpolozenie pana K. - to je pravna rovina
v moralnej rovine ide o to, ci je ochotny profitovat z podvodu na inom cloveku, ktoreho okradla pozemkova mafia
a tento moralny spor uz vyhrat nemoze, maximalne remizovat (aj to len u svojich nadsenych obdivovatelov)
aby sme si rozumeli, presnejsie - viac zvyraznil zasluhovost, ale len pre tych od datumu reformy, pricom boli ludia, ktori povedzme v devedesiatych rokoch a zaciatkom milenia (cize nemyslim vyssie zarobky za stareho rezimu) zarabali vyrazne viac, vyrazne viac odvadzali do systemu, ale tieto vyssie odvbody sa im nezaratali - a z po spominanych dvoch prepocitavaniach - takzte sa stavalo, ze rovnaky prijem dvoch ludi a rozdiel odchodu do dochodku rok, znamenal vyrazny rozdiel v dochodkoch
vyvtoril rozne kategorie dochodcov, ktorym rozdielne vyratali dochodky, tym starsi mali strop pri posudzovani prijmov a ten rozdiel za predchadzajuce roky im nikto nedoplati
zmenou zákonov - prvé prepocitavanie bolo este za Radicovej, druhe teraz
a ktoreho EU obyvatelstva? toho, kto che cas podla casoveho pasma, alebo toho, ktora chce letny cas alebo ta, ktora chce zachovat striedanie casu?
Odporúčame