spochybnit? :-D
najdi cloveka v BA, ktory byva za 8000 a ukaz v akom byte
najdi maklera, ktory prenajal byt za 8000 a nech povi, kde to bolo
tvojich 8000 su dristy, kalipic
spochybnit? :-D
najdi cloveka v BA, ktory byva za 8000 a ukaz v akom byte
najdi maklera, ktory prenajal byt za 8000 a nech povi, kde to bolo
tvojich 8000 su dristy, kalipic
sice je to hlupost, ale ide ti to ako vidim od srdca :-)
inak zaujimavy nick, jedneho pana, ktory si nechal preplacat nahrady na trvale bydlisko kdesi na vychode, kde nic nie je, aj ked sa trtosil a pregrciaval v Bratislave
mohol byvat pod sluzobnym mostom, ale nemusel
vsetko ostatne je len tvoja bezpredmetna frustracia
pre vsetkych insitnych realitnych maklerov, najma tych, ktori do Bratislavy pritiekli odniekial z Blavy...
navrhujem takyto postup
kedze premier mal narok pocas svojej funkcie na preplacanie bytu, tak treba Ficovi vratit 2600 eur, ktore do bytu daval x pocet mesiacov v premierskej funkcii
kedze podla realitneho maklera Igora Matovica je cena prenajmu 8000 eur, tak sa bastrnakovi doplati 5400 eur x pocet mesiacov v premierskej funkcii
budete potom spokojni? :-)
mne sa nic nezda, a neviem, ci je najomne primerane, ale ta 8000ova blbost (ktoru inak vymyslel Matovic a odvtedy sa siri hore dole) je neprimerana a vychadza z absolutnej neznalosti realitneho trhu v BA, nenajdes takeho somarra, a najma nie ked prichadza zo zahranicia, odkial sa grupuje znacna cast zamestnancov o luxusnejsie byvanie, lebo im ho zvycajne plati firma
dal som dole konkretnu ponuku, mozes ju vyuzit - a zober si podnajomnika, ktoremu nauctujes zvysnych 5000 (ak by sa taky blazon nasiel)
dom, Koliba, 300 m2 UP + velka zahrada - 2500 e aj s energiami
daj 3000 a mozes sa do stvrtroka nastahovat
bohuzial, aj pocet exekucii na SVK svedci o tom, ze mnohi su dospeli len vekom
20 rokov ti nestaci na penzijny rozdiel, aky si uviedol v hornom priklade, ale samozrejme, za 20 rokov moze v porovnani s I. pilierom byt II. pilier v inom pomere
1. do druheho piliera pod masivnou propagacnou kampanou vstupovali ludia, co tam byt nemali a bohuzial, masivna kampan proti vystupeniu bola aj vtedy, ked mohli bezbolestne vystupit
2. ak si uz nechali vyplacat dochodok, zrejme inu moznost nemali
kto nemusi, tak nech si dochodok nevybera - neskor mozu dostat lepsie ponuky, alebo ho nechaju druhemu partnerovi, ked sa dva dochodky svrknu na jeden, ked jeden odide tam, kde penziu uz nepotrebuje
za to ta chvalim, je to rozumne a samozrejme, ze je rozdiel medzi investiciami do garantovanych a akciovych fondov, aj sa ti to prejavi na dochodku, ale nie teraz, po rokoch
dnesni dochodcovia to jednoducho prekaucovali
taky rozdiel v pripade druheho pilieru je realny po rokoch, ked si za dvesto euro mozno kupis tak povedzme mesacnu elektricenku...
velmi jednoduche - o to, co smeraci znizili, si dopln dobrovolnymi prispevkami - a budes rovnako cool ako predtym
s tymto suhlasim, keby sa zaujimali, keby nepocuvali natlakove zdruzenie Sporitel vedene ludom kanikom a kohortu "slusneho ekonomstva" a "nadsencov" a la palanio, a vystupili z II. piliera, ked bol otvoreny, mohli mat dnes vyssi dochodok
nech je to memento pre inych, aj ked teraz uz zbytocne
a to - opakujem - pokladam druhy pilier za uzitocny, ale nie pre mnohych ludi, ktori v nom zostali a budu si musiet vypit kalich horkosti do dna
je uplne zbytocne diskutovat s palaniom, lebo ani keby si mu zamaval s dochodkovym vymerom, on ti bude blekot nieco o tom, ze je to blbost
zvestuj nam pravdu, ó palanio
a chod ludom, ktori maju priznane nizke dochodky z II. piliera, vysvetlit, ako bolo cool byt v II. pilieri
malovac svetlych zajtrajskov :-D teba by mali zamestnat v PR agenture
ake co to???
pan sa prebudil?
najdi mi taky produkt, ktory by dokazal urobit medzi dvomi ludmi, ktorych si tam hore spomenul, rozdiel na dochodkoch 200-300 eur? lebo ak by si chcel mat taky rozdiel v II. pilieri, tak moje cisla mas tu vyssie a urcite sa to netyka nielenze sucasnych sporitelov, ale ani tych ktori pojdu do dochodku v najblizsich rokoch
Richter to spravil umyselne? :-) a poistovne nam neumyselne ukazali, ze su pijavice nenazrane? :-)
poistovne musia ratat s rizikom vysokeho veku dozitia, lebo ludsky zivot sa predlzuje a toto riziko si zarataju do svojich modelov, ci uz umerne alebo neumerne, je to na nich - a daj im nevyhodne podmienky, a moze sa stat, ze sa ti poistovna na taky biznis vybodne
uz sa tesim na to, ako tam zly Richter nebude a dobry Sulik bude regulovat poistovaci biznis :-)
problem je ten, ze ani tak zhodnotenie fondov zatial nedokaze dobehnut prvy pilier, ale samozrejme, v buducnosti to moze byt inak
nuz, ja si strcim, ale ti, ktori ten dochodk poberaju si nestrcia, ale to preto, lebo pocuvali presne taketo hluposti, ake tu pises
Odporúčame