Priemerná penzia z dvoch pilierov je o 26 eur nižšia ako len od štátu
zase sa tu zisli ti pravi dochodkovi myslitelia :-)
v prvom rade, ten kto teraz ma vyratany dochodok z II. piliera tam ani podla reformatorov z 2004 nemal co robit
v druhom rade ako sporitel vo vyssom veku musel povinne postupne prechadzat do konzervativneho fondu - a to aj podla reformatorov z 2004, takze na konci setrenia nie ze moze, ale musi byt z drvivej casti v garantovanom
v tretom rade mohol a mal vystupit pri otvoreni II. piliera, ale ked mu sulikoidni ekonomovia stale semotili, ze na tom bude lepsie, tak sa na to vybodol
vo stvrtom rade, ak si zobral dochodok z poistovne, tak to nebol nikto, kto si moze dovolit nechat peniaze lezat ladom, dat ich dedicom alebo vyuzit programovy vyber - nech sa ide stazovat panom, ktori malovali svajciarske dochodky
v piatom rade ani indexovy fond v plnej sile by mu nezarobil tolko, aby mal viac ako zo socpoist
vo stvrtom rade